TikTok’un Ardından Bir Sosyal Medya Platformu Daha Türkiye Temsilcisi Belirledi

Türkiye’nin, sosyal medya platformlarına temsilcilik çağrısının ardından sosyal medya siteleri Türkiye temsilcisi atamayı sürdürüyor… Tiktok’dan sonra...

TikTok’un Ardından Bir Sosyal Medya Platformu Daha Türkiye Temsilcisi Belirledi

Türkiye’de, aktif kullanıcı sayısı 1 milyonun üzerindeki sosyal medya ağlarına getirilen düzenlemenin ardından, platformlara, temsilci atamaları için süre verilmiş ve bu sürede kurallara uymayan mecralara para cezası verilmişti.

İlk olarak VK temsilci atarken sonrasında YouTube ve en son olarak da TikTok Türkiye temsilcisi atadı. TikTok’un ardından yeni bir sosyal medya platformu da temsilci atamaya karar verdi.

Dailymotion Türkiye temsilcisi atadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamada, TikTok’tan sonra Dailymotion’ın da temsilci atadığı aktarıldı. Sayan, popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion için, Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı:

TikTok’tan sonra Dailymotion’dan da güzel haber geldi. Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan Dailymotion da Türkiye’de temsilci atadı. Henüz temsilci atamayan sosyal ağlardan da en kısa zamanda aynı adımı bekliyoruz!

Temsilci atmayan platformlara ne olacak?

Yasa gereği, Türkiye temsilcisi atamayan sosyal medya platformları önce para cezası, ardından reklam alamama yasağı ve son olarak trafiğin azalmasına neden olacak bant genişliği daraltma cezası alacak. Şu ana kadar Twitter, Facebook ve Instagram’dan konuyla ilgili açıklama gelmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER