TikTok Fenomeni Dilan Koç’u Ölümle Tehdit Edenlere Gözaltı Kararı

21 yaşındaki genç kadın 2'si kadın 3 kişi tarafından tecavüz ve ölüm ile tehdit ediliyordu. Paylaştığı video sonrasında şüpheliler ekipler tarafından yakalandı.

TikTok Fenomeni Dilan Koç’u Ölümle Tehdit Edenlere Gözaltı Kararı

Ünlü TikTok fenomeni 21 yaşındaki Dilan Koç, İstanbul'da yaşıyor. Son günlerde ölümle tehdit edildiğini belirtmiş ve çok takipçisi olan sosyal medya hesabından bir video paylaşmıştı. Başına gelenleri anlatan ve ölümle tehdit edildiğini söyleyip yardım çağrısında bulunan 21 yaşındaki fenomen bu görüntüleri ile gündem oldu. İstanbul'da yaşayan TikTok kullanıcısının görüntüleri kısa süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı. Gündem haline gelen videolar sonunda İstanbul Emniyeti’nin eline geçti ve ekipler videoda bahsi geçen 3 şüpheliyi yakaladı. 21 yaşındaki genç kadını ölümle ve tecavüzle tehdit eden 3 şüpheli İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alındı.

21 yaşındaki fenomen, İstanbul Büyükçekmece'de yaşıyordu. Önceki gün sosyal medya hesabından paylaştığı video, İstanbul Emniyeti’ni harekete geçirdi. Paylaştığı videoda başına gelen korkunç olayları anlatan, ölümle ve tecavüz ile tehdit edildiğini belirten genç kadın, paylaştığı görüntüler ile yardım istemişti.

Bu görüntüler kısa süre içerisinde pek çok kullanıcı tarafından tekrardan paylaşıldı ve İstanbul Emniyeti olaya el attı. 21 yaşındaki genç kadının ölüm ve tecavüzle tehdit edildiğini anlatması gündemde yer aldı ve büyük yankı uyandırdı. Polis ekipleri söz konusu olan videoda bahsi geçen 2'si kadın olmak üzere 3 şüpheliye yakaladı.

Gözaltına alınan 2'si kadın 3 şüpheli hakkında tedbir kararı çıkarıldığı açıklandı. Yaşanılan olayda şüpheliler emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edildi. Tehdit hakaret suçundan çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartı ile 3 şüphelinin serbest bırakıldığı öğrenildi.

21 yaşındaki sosyal medya kullanıcısı kişisel hesabından adeta yardım çığlığı atmıştı. Hem TikTok hem de Instagram hesabından paylaştığı videoda Sidar Alanç ve ailesi tarafından ölüm ve tecavüz ile tehdit edildiğini anlatmıştı.

21 yaşındaki genç kadın, sosyal medya platformu üzerinden içerik üreticiliği yapıyordu. Eski üvey babasının gelini olan 22 yaşındaki Zeynep Alanç ile birlikte ortak bir canlı yayın düzenledi. Öne sürülen iddialara göre çok katılımcı olan canlı yayında “cezalı yarış” adında bir yarışma yapıldı. Ancak bu canlı yayın 21 yaşındaki sosyal medya kullanıcısı için korku dolu bir sürecin başlangıç noktası sayıldı ve 3 şüpheli tarafından tehdit edildiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER