Son Dakika! Ünlü Psikolog Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu! Doğan Cüceloğlu Ölüm Nedeni Ne?

Türkiye'nin başarılı isimlerinden Doğan Cüceloğlu bugün evinde ölü bulundu, yetkililer Cüceloğlu'nun evinde araştırmalarına devam ediyor. Konuya ilişkin detaylar haberimizde

Son Dakika! Ünlü Psikolog Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu! Doğan Cüceloğlu Ölüm Nedeni Ne?

Gelen son dakika haberine göre, ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulunduğu belirtiliyor. yetkililer ise ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu'nun evinde araştırmalarına devam ettiriyor.

Doğan Cüceloğlu Neden Öldü?

Şu anlık ölüm nedenine ilişkin herhangi bir bir açıklama gelmedi.

Doğan Cüceloğlu kimdir?

1938 yılında Mersin'in Silifke ilçesinde doğmuştur. 11 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu 10 yaşındayken annesi vefat etmiştir. Lise hayatını Ankara ve Kırklareli’nde bitirip, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamlamıştır. 

ABD'de Illinois Üniversitesi'nde psikoloji doktorasını tamamlayan Cüceloğlu, Amerika'da Doktora öğrenciliği yaparken, Emily isimli bir doktora öğrencisi ile tanışmış ve evlenmiştir. Bu evlilikten Timur, Elif, Ayşen isimli 3 çocuğu olan Doğan Cüceloğlu ikinci evliliğini ise Yıldız Cüceloğlu ile yapmıştır. Türkiye'nin önemli üniversitelerinden olan Boğaziçi Üniversitesi'nde ve Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapmıştır.

Kazanmış olduğu Fulbright bursu ile Berkeley'de ki California Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak 1 yıl çalışmıştır. 

Kendini geliştirmek isteyen psikolog Cüceloğlu kitap yazmaya başladı, Ilk kitabı ise insan insana adlı kitap oldu.  Amerika'daki görevinden emekli olan ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu Türkiye'de Kitap yazmaya devam etti,   aynı zamanda konferans ve Seminerler veren Cüceloğlu televizyon programlarına da katılım sağlamıştır. Yazmış olduğu kitaplar, makaleler ve seminerlerle çoğu insan hayatına dokunan Cüceloğlu aynı zamanda televizyon programları aracılığı ile birçok insanın hayatına dokunmuştur .

  İletişim psikolojisi  uzmanı Cüceloğlu’nun  çok sayıda makalesi ve kişisel gelişim kitapları mevcut. 1990 yılından bu zamana kadar kitapları Türkçe olarak yayınlanması için imtina gösteren  Cüceloğlu,  Türk insanın duygu düşünce ve davranışlarını  bilimsel psikoloji kavramları içinde  inceleyen çok önemli kitaplar yazmıştır. 

Kitapları; Savaşçı,İçimizdeki Çocuk, Onlar Benim Kahramanım, İletişim Donanımları, Bir Kadın Bir Ses İçimizdeki Biz,  Geliştiren Anne Baba, Evlenmeden Önce, İnsan ve Davranışı, en çok bilinen kitaplar arasında yer alıp,  Doğan Cüceloğlu'nun bunun dışında birçok kitabı da mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER