Son Dakika: Üniversitede tiyatro kulübünde tecavüz

Aynı okulda okuyan arkadaşı tarafından tecavüze uğradı ve hamile kaldı. Arkadaşlarından para toplayıp kürtaj oldu. Şüpheli hakkında 12 yıl hapis istemi var.

Son Dakika: Üniversitede tiyatro kulübünde tecavüz

B.İ.K. bir üniversite öğrencisi ve aynı okulda okuyan B.İ. tarafından tecavüze uğradığını öne sürdü. Hamile olan öğrenci yaklaşık olarak 9 ay birlikte olduğu B.i. hakkında şikayette bulundu. Olay ise 2 yıl önce üniversitenin tiyatro kulubüne ait olan bir odada gerçekleşti. Şikayet sonrasında nitelikli cinsel istismar suçundan takipsizlik kararı verildi. B.İ.K. duruma itiraz etti. Mahkemenin K’nın itirazı sonrasında takipsizlik kararını kaldırması üzerine tiyatro kulübünde yönetmenlik yapan B.İ. hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi. İşte detaylar…

Cumhuriyet Başsavcılığı üniversitenin tiyatro kulübünde yaşanan şikayet hakkında iddianame hazırladı. Bu iddianameye göre B.İ.K. ve B.İ. aynı okulda okuyordu. Mağdur kendisinden daha üst sınıfta okuyan ve tiyatro kulübünde yönetmenlik de yapan şüpheli B.İ. ile bu tiyatro kulübünde tanıştı. Önce sosyal medya üzerinden mesajlaşarak arkadaşlıklarını ilerlettiler. Daha sonra mağdur B.İ., şüpheli ile tekrar görüşmeme kararı aldı ancak B.İ.K. ısrarla görüşme isteğini sürdürdü. Arkadaşlık ilişkilerinin bitmesi için bir kafede buluşmak istedi.

Yapılan iddiaya göre geç saatlere kadar süren konuşma sonrasında şüpheli B.İ.K. yurdun giriş saatini kaçırdı. Bunun üzerine ikili okulun tiyatro kulübüne ait olan odasında kalma kararı aldı. Şüpheli odanın kapısını kilitleyip B.İ.K.’ya tecavüz etti. Bu olayın ardından yaklaşık 9 ay süren bir ilişki yaşadılar. Bu sırada B.İ.K. kendi isteği ile B.İ. ile birlikte oldu. En son yaşanan olayda ise B.İ.K. şüphelinin Avcılar’da bulunan ailesiyle birlikte kaldığı evine gitti. Şüpheli, mağdur ile birlikte olduktan sonra mağdurdan evden gitmesini istedi. B.İ.K. ise son olarak yaşanan bu birliktelik sonrası hamile kaldı.

B.İ.K. hamile kalmasının ardından okulun tiyatro kulübünde bulunanlardan para yardımı istedi ve topladığı para ile kürtaj oldu. Bu olay sonrasında aradan süre geçince B.İ.K. yaşadıklarının tecavüz olduğunun anladı ve B.İ.’den şikayetçi oldu. B.İ. ise suçlamaları reddetti ve mağdurun kendi rızası ile birliktelik yaşadıklarını öne sürdü.

Hamile kaldığına ya da kürtaj olduğuna dair kanıtı bulunmayan B.İ.K.’nın şikayetine takipsizlik kararı verildi. Mağdur okulda tecavüze uğradığına ilişkin bir kanıt da sunamadı. Mağdur takipsizlik kararına itirazda bulundu. Takipsizlik kararı tecavüz olayında B.İ.K.’nın rızasının bulunmadığı gerekçesi ile kaldırıldı. Şüpheli hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi. Yargılanma süreci ise önümüzdeki günlerde başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER