Son Dakika! Ümit Can Uygun Tutuklandı

Türkiye'nin gündemine oturan Aleyna Çakır davasının baş şüphelisi bütün suçlarından dolayı tutuklu yargılanacak.

Son Dakika! Ümit Can Uygun Tutuklandı

Aleyna Çakır davasında baş şüpheli olan eski sevgili Ümitcan uygun iki kız arkadaşı ile birlikte  uyuşturucu kullanırken sosyal medyada görüntülerine yayınlanmasının ardından polisler tarafından gözaltına alındı, Uygun görüntülerde bulunan arkadaşlarını  pavyonda tanıştığını uyuşturucu maddeyi  onlardan aldığını görüntüleri  kendisini paylaşmadığını ifade etti. Polisler tarafından gözaltına alınan Uygun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma kapsamında Instagram hesabı üzerinden  uyuşturucu madde kullanırken görüntüleri kaydedilen şahsın emniyette alınan ifadesinin ardından Ankara adliyesine götürüldü Ümitcan Uygun'un ifadesinde daha önce hakkında herhangi bir uyuşturucu ve uyarıcı madde ile ilgili bir işlem olmadığını ve gündeme gelen videonun ise kendisinin yayımlamadığını iddia etti.

 Uyuşturucu maddeyi  bir pavyonda çalışan ve takma isim olarak ise Kumsal adını kullanan birisinden aldığını  kadınların açık adresini bilmediğini  ve polislere göstermiş olduğu ikamette uyuşturucu madde kullandığını. Maddeyi aldığı kadınların ise bu maddeyi nereden  elde ettiklerini bilmediğini uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmadığını ifade etti.

 Arkadaşı ile takma adı Kumsal olan isimli şahsın evine gittiklerini, bu kişinin metamfetamin  isimli bir maddeyi kullandığını daha sonra kendisine uzattığını ve kendisinin de o maddeyi içtiğini ifade etti. Kumsal adlı şahsın Uygun'a , İlk defa mı kullanıyorsun?  şeklinde soru yönelttiğini Ümitcan Uygun ise hava atmak maksadıyla daha önceden birçok uyuşturucu kullandığını söylediğine ifadelerinde yer verdi. Daha sonra videoda yer alan esmer kadın ile cinsel ilişkiye girdiğini ifade etti. Takma adı Kumsal olan kadının bu maddeyi nereden elde ettiğini bilmediğini kendisinden de bu maddeyi  kullanmak için para istemediğinİ çekilen videoyu ise takma adı Kumsal olan kişinin telefonundan kendisinin çektiğini herhangi bir sosyal medya mecrasında yayınlanmadığını videoya çektiği sırada alkollü olduğunu  ve videoyu kimin tarafından yayımlandığını bilmediğini ifade etti.

  Uygun son dakika haberine göre tutuklandı ve  Aleyna Çakır dosyası olmak üzere tüm suçlarından tutuklu olarak yargılanacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER