Son Dakika: Ocak Ayında Kontrolsüz Virüs Dalgası Uyarısı

Fransız Bilim Konseyi Uyardı! Ocak ayından itibaren Fransız Bilim Konseyi yeni bir virüs dalgasının gelebileceği uyarısını  verdi! Üstelik kötü haber: Bu dalga kontrolsüz bir şekilde büyüyebilir. Kontrolü kaybedilmiş şekilde  yeni bir dalganın gelebileceği uyarısı şok haber olacak gibi duruyor.

Son Dakika: Ocak Ayında Kontrolsüz Virüs Dalgası Uyarısı

Fransız Bilim Konseyinden şok edici haber! Peki hangi detaylar verildi? Ocak ayında yeni dalga geliyor mu? Bu durum insanlığı nasıl etkileyecek? Yeni yıl da 2020’nin benzeri mi olacak? Fransız bilim adamları hangi açıklamaları yaptı?  İşte bu soruların cevabı ve haberimizin cevapları…

Fransız Bilim Konseyi komuoyuna açıklanan bir rapor açıkladı. Konsey bu raporu 23 Aralık tarihinde hükümete gönderirken raporda yazılanlar halka bugün bildirildi. Raporda, yeni yıl dolayısı ile kutlamaların yapılacağı, bu durumun vaka artışına neden olacağı ve salgın konusunda kontrolün kaybedilebileceği yazıyor. Rapora göre, insanların yeni yıl heyecanı kendi aralarında kutlamalar yapacaklarına ve bu kutlamalar sırasında virüsün bulaşma riskinin artacağına, bu durumun da salgını çok kötü etkileyebileceğine dikkat çekiyor. Yeni yıl kutlamaları vaka sayılarını arttırıp salgınla mücadele konusunda faciaya sebep olabilir.

Konsey 3 Seçenek Önerdi

Yeni yıl kutlamaları ile birlikte salgın kontrol altında tutulamayacakken Fransız Bilim Kurulu vaka sayılarını kontrol altına almak için 3 seçenek önerdi. Konsey salgının yayılma hızının 28 Aralık itibari ile artacağını öngörürken hükümet ise tedbirleri sıkı tutma önerisini kabul etmedi. Konsey ise sıkı kısıtlama önlemlerinin salgının yayılmasını engelleyebileceğini düşünüyor.

Fransız Bilim Konseyi’nin önerdiği ikinci seçenek ise ocak ayı için sosyal ve ekonomik faaliyetlerin bilimsel veriler aracılığı ile birlikte kısıtlanmasıdır. Bilim Konseyi vaka sayılarının artmasını önlemek için ocak ayında kısıtlamaya gitmeyi önerdi.

Bilim Konseyinin üçüncü seçeneği ise yılbaşı günü sonrası için daha sıkı tedbir ve önlemler alınması gerektiğidir. Hastanelere yatış sayılarına bağlı uzatılmış kapanma oranını içeren kısıtlamalar vaka sayılarının  daha fazla artmamasına neden olacaktır.

Halk Sağlığı Kurumu’nın paylaştığı verilere göre Korona virüs salgınında hayatını kaybeden kişi sayısının son 24 saatte 364 bin kişi olduğu ve 2 bin 960 kişiliş yeni vakanın olduğu tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER