Son Dakika! KYK Burslarına Zam

2021 yılına az bir süre kala öğrenci burslarına zam haberi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında KYK burs ve kredi miktarlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Son Dakika! KYK Burslarına Zam

Artmakta olan burs ve öğrenim kredilerinin 2021 yılında ne kadar olacağı merak ediliyordu. Öğrencilerin kredi veya burs olarak aldığı ve öğrencilik hayatlarında maddi bir destek niteliğinde olan KYK ödemelerinin bir sonraki seneye günler kala belli oldu. bir Öğrencilere müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyp Erdoğan 2021 yılı için KYK bursu veya öğrenim kredisi almakta olan öğrencilere zam haberini verdi. Yeni yıla az bir süre kala gelen bu haberde KYK burs ve kredi miktarına ilişkin açıklama geldi. İşte o habere ilişkin detaylar

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilere müjdeli haber verdiğini belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile beraber çalışma yürüttüklerini dile getirdi.  

 2021 yılında KYK bursu alan doktora, yüksek lisans ve üniversite öğrencilerinin burs ve kredi miktarlarını artırdıklarını dile getirdi. KYK bursu almakta olan üniversite öğrencilerin bursları 650 TL olurken, doktora öğrencilerinin ise bursları bin 300 TL'ye çıkarıldığını dile getiren Erdoğan, yüksek lisans yapmakta olan öğrencilerin ise KYK burs ve kredi miktarının bin 950 TL'ye çıkttıklarını duyurdu.

KYK Bursları Ne Zaman Yatacak Diye Merak Edenler İçin:

Burs veya öğrenim kredisi almakta olan öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre para hesaplarına yatıyor.

T.C. kimlik numarasının hanesi "0" olan kişiler: Ayın 6'sında ilk ödeme günü,

T.C. kimlik numarasının hanesi "2" olanlar: Ayın 7'sinde ikinci ödeme günü,

T.C. kimlik numarasının sonu "4" olan kişiler: Ayın 8'inde üçüncü ödeme günü,

T.C. kimlik numarasının son hanesi "6" olanlar için: Ayın 9'unda dördüncü ödeme günü,

T.C. kimlik numarasının son rakamı "8" olanlar için: Ayın 10'unda beşinci ödeme günü KYK burs ya da kredilerini aldılar.

2021 yılının Ocak ayında yapılması planlanmakta olan KYK burs ve kredi ödemelerinin de benzer şekilde uygulanarak hesaplara yatırılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER