Son Dakika: İstanbul’da 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma yasağı

İstanbul Valiliği salgınla mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara toplu taşıma yasağı getirdi.

Son Dakika: İstanbul’da 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma yasağı

İstanbul Valiliği kamuoyunu yakından ilgilendiren bir haber duyurdu. Korona virüs dolayısı ile alınan tedbirlere 65 yaş üstü ve 20 yaş altı olan vatandaşlar için toplu taşıma araçlarına binme yasağı geleceğini bildirdi. Bildirilen duyuru ise 15 Ocak tarihinde hayata geçirilecek.

Alınan karar 65 yaş üstünü ve 20 yaş altını kapsamaktadır. İstanbul Hıfzıssıhha kurulu tarafından verilen karar belirtilen yaş aralığında olan vatandaşlar için geçerlidir. Duyuru bugün yapılırken 15 Ocak tarihi itibari ile yolcuların toplu taşıma araçlarına binmeleri ilgili tarihten itibaren yasak hale gelecek.

İstanbulkart tarafından yapılan bildiri gereği kent genelinde toplu taşıma araçlarının kullanımına sınır getiriliyor. Pandemi süresinde tedbirlerine devam eden İstanbul Valiliği, vatandaştan bildirilen gelişme hakkında anlayışlı davranmasını ve sağlık adına alınan tedbirlere riayet etmesini istedi.

Korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirlere bir yenisi daha eklenmiş durumda. İstanbulkart yaptığı paylaşım ile halkı bilgilendirdi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha tarafından alınan karara göre Kovid-19 tedbirleri kapsamında 15 Ocak 2021 tarihi itibari ile 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmalarının engellendiği halkın bilgisine sunuldu. Paylaşımını “Önemli Duyuru” başlığı ile yazan İstanbulkart, duyurusunun sonuna anlayışınız için teşekkür ederiz notunu düştü. Kovid-19 tedbirlerine yönelik alınan kararlar vatandaşın sağlığını korumaya yönelik olarak gerçekleşiyor. Salgına yönelik bir tedbir daha İstanbul kenti için alınmış durumda. Korona virüs ile mücadelede kapsamında tedbirler devam ediyor. Istanbulkart sosyal medya hesabı üzerinden halkın bilgisine yeni gelişmeleri sunarken vatandaşa da anlayışı için teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığı’nın son yayınladığı genelgede ise şehir içi toplu ulaşım araçlarının kullanımı engellenirken hangi saatler içerisinde yasak olduğuna ilişkin açıklama yapıldı. (10.00­-13.00, 13.00-­16.00 saatleri arası) belirtilen saatler içerisinde kentte otobüs, metro, metrobüs, minibüs ve dolmuş gibi toplu ulaşım araçlarının kullanımlarının 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olan vatandaşlara kısıtlandığına dair paylaşım gerçekleşti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve çağlayan
Merve çağlayan - 2 hafta Önce

Ne alaka ya 20 yaş altına bulaşıyor da üstüne bulaşmıyor mu çok saçma

SIRADAKİ HABER