Son Dakika: Fahrettin Koca Açıkladı Mutasyon Virüs Türkiye'de!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında virüsün ayrıntılarına ilişkin çok önemli ifadeler kullandı. İlk defa İngiltere'de tespit edilen mutasyon virüsun ülkemizde de ortaya çıktığı ifade edildi.

Son Dakika: Fahrettin Koca Açıkladı Mutasyon Virüs Türkiye'de!

İngiltere'den Türkiye'ye gelen 15 kişide mutasyon virüsün tespit edilmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı hemen harekete geçti. SağlıK Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Türkiye'nin İngiltere sınırlarını geçici olarak kapattığını ve ülkemizde 15 kişide mutasyon virüs tespit edildiğini belirtti. İngiltere'den gelecek kişilere sınırlar kapatılırken Sağlık Bakanı Koca: "İngiltere'den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edildiği için bu ülkeden yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur." ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarına devam eden Koca: "Yurt çapında yapılan düzenli taramalar mutasyonlu virüs İngiltere'den giriş yapan kişiler dışında tespit edilmemiştir. İlgiltere'den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. Gelişmelerden vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Saygılarımla " şeklinde açıklama yaptı.

Koca'nın açıklamalarına göre yeni tip mutasyon geçirmiş koronavirüs vakaları 15 kişi olmak üzere ülkemizde bulunuyor. İkinci bir emre kadar İngiltere'den ülkemize yapılacak seyehatler durduruldu.

fahrettin-koca-son-dakika-aciklamasi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya çelik
Hülya çelik - 4 hafta Önce

Ya ülkemizde zaten virüs var dışsrıdan insan hani kabul edilmiyecekti bu durumdayken siz asıl bu şekilde virüsün yayılmasını sağladınız

Oyucedal
Oyucedal - 4 hafta Önce

Konuşmayayim diyorum da zorladıniz iyice konuşun diye bu AQ yurt dışı uçuşlarını iptal etsenize malmisiniz siz

SIRADAKİ HABER