Son Dakika: Erdoğan Koronavirüs Aşısı Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gelen acil kullanım onayının ardından bugün CoronaVac koronavirüs aşısını oldu...

Son Dakika: Erdoğan Koronavirüs Aşısı Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çinli Sinovac şirketinin geliştirdiği CoronaVac aşısını canlı yayında oldu. Erdoğan, aşı olmasıyla ilgili sosyal medya hesabından da paylaşım yaptı. 

Erdoğan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Erdoğan'dan koronavirüs aşısı mesajı: 30 milyon doz aşı gelecek

Erdoğan, aşı olması esnasında koronavirüsle mücadele konusunda bazı mesajlar da verdi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde oldu:

  • "Başta tüm siyasi liderler, milletvekillerimiz, Kovid-19 aşısını teşvik ederlerse, bunun çok çok isabetli olacağına inanıyorum."
  • "Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum, bu süreçte ortaya konan gayret karşılıksız kalmayacaktır."
  • "Bilim Kurulu'nun belirlediği bir takvim var. İlk etapta gelen aşı miktarı belli, ardından 25-30 milyon doz aşı daha gelecek."

Dün de Bakan Koca aşı olmuştu

Koronavirüs aşısı CoronaVac'a verilen kullanım onayının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün Ankara Şehir Hastanesi'nde aşı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER