Şok İddia: Takvim Gazetesi Kapanıyor mu?

Sabah gazetesinin bölgesel yayınlarının kapatılmasının ardından, Turkuvaz Medya’da şimdi “Takvim’in kapatılacağı” söylentisi dolaşıyor.

Şok İddia: Takvim Gazetesi Kapanıyor mu?

Basılı medyanın düşen reklam gelirleri ve insanların gitgide daha az gazete almasının sonucu olarak birçok gazete tamamen dijitale döndü. Turkuvaz Medya Grubu, 2021’in başında Sabah gazetesinin Ege ve Akdeniz gibi bölgesel eklerini durdurma kararı almıştı. Bunun ardından şimdi grup, yeni bir iddiayla gündemde.

Takvim gazetesinin yayın hayatı son bulabilir

Sabah gazetesindeki küçülmenin ardından işten çıkarmalar konuşulurken, kulislerde ise Takvim gazetesi konuşuluyor. Gelen iddialara göre Ergün Diler’in yayın yönetmeni olduğu Takvim gazetesi basılı yayın hayatına son verebilir. Takvim’in ne zaman kapanacağı ile ilgili en çok üzerinde durulan tarih ise 28 Şubat. Bu tarihte kısa çalışma ödeneği son bulacak. Takvim’in basılı halinin son bulmasının ardından internet sitesi ile yoluna devam edeceği bildiriliyor.

Takvim ekibi Sabah’a geçebilir

Gelen iddialar, Takvim genel yayın yönetmeni Ergün Diler ve yazı işleri ekibinin Sabah’a geçmek istediği yönünde. Bu iddiaların ardından gazetede öne çıkan isimler, Sabah gazetesinde yer almak için bir yarış içine girdi. Ergün Diler’in Sabah’ın başına geçebileceği ve kendi kadrosu ile Sabah’ta devam edeceği de iddialar arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER