Siyaset Dünyası'ndan Aylin Sözer Cinayeti İle İlgili Paylaşımlar! Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! Ünlü İsimler Yeter Dedi

Öğretim görevlisi Aylin Sözer'de kadın cinayetinin kurbanı oldu. Vahşice öldürülen Aylin Sözer için siyaset, sanat ve spor dünyası tepkilerini dile getirdi.

Siyaset Dünyası'ndan Aylin Sözer Cinayeti İle İlgili Paylaşımlar! Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! Ünlü İsimler Yeter Dedi

Aylin Sözer, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim görevlisiydi. Aylin Sözer, Maltepe'deki evinde yine bir erkek tarafından vahşice katledildi. Aylin Sözer için sosyal medyada yine tepkiler yükseldi.

Siyaset dünyasından pek çok isim Aylin Sözer'in katledilişi için düşüncelerini paylaştı. İşte o paylaşımlar;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aylin Sözer'in katledilişi için sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

"Genç bir meslektaşım, kıymetli bir eğitimci Dr. Aylin Sözer'in vahşice katledildiği haberinin üzüntüsü içindeyim. En hafif tabiriyle bir caninin kurbanı olması çok acı. Lanetliyor; ailesi ve öğrencilerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aylin Sözer'in katledilişi için şu ifadeleri kullanarak tepki gösterdi;

"Biz toplumda şiddeti ne kadar çok gözlemliyorsak çocuklar arasında da o kadar yaygınlaşıyor." demişti #AylinSözer Bugün katledildi, değerli bir canımızı daha yitirdik. Yaşam hakkı gasp edilen her kadının solan gülüşünden sorumluyuz.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aylin Sözer'in katledilişi için üzüntülerini be tepkisini şu şekilde dile getirdi;

Kadın cinayetlerinin son kurbanı kıymetli akademisyen, meslektaşım #AylinSözer'e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Bu vahşet en ağır şekilde cezalandırılsın ki, bundan sonra her türlü kadına şiddeti aklından geçiren kirli zihniyetlere engel olsun.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'de Aylin Sözer için tepkisini şu cümlelerle dile getirdi;

Katıldığı programda "Biz toplumda şiddeti ne kadar çok gözlemliyorsak çocuklar arasında da o kadar yaygınlaşıyor" diyerek şiddetin en üzücü etkisine dikkat çekmişti kıymetli akademisyen #AylinSözer Bugün canice katledildi. Gülen yüzünü hiç unutmayacağız!"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlu'da tepkisini

"Kadın cinayetleri 3. sayfa haberi değil, yüzleşmemiz gereken hayati bir meselemizdir. Erkek şiddeti sonucu hayatını kaybeden, İstanbul'da özel bir üniversitede öğretim üyesi Dr. #AylinSözer'e Allah'tan rahmet; sevenlerine başsağlığı dilerim." diyerek gösterdi.

Spor dünyasından da ünlü isimler tepkilerini dile getirdi.

Ozan Tufan sosyal medya hesabından

"Bugün #AylinSözer yakılarak öldürüldü! Artık söyleyecek tek bir kelimem dahi yok". diyerek yazdı.

Cengiz Ünder'de sosyal medya hesabından

"Artık dünyanın hiçbir noktasında bir tek kadının bırakın öldürülmesini, acı çekmesini dahi kaldıramıyorum. Yeter artık, ne yapılacaksa yapılsın! #AylinSözer " diyerek tepki gösterdi.

Galatasaray Spor Kulübü'de kadın cinayetlerine tepki gösterdi ve 

"İsimler değişiyor, vahşet değişmiyor! Bugün canımız daha da çok yanıyor...#AylinSözer #SeldaTaş" diyerek yazdı.

Beşiktaş Spor Kulübü'de

"ARTIK YETER! #AylinSözer" diyerek tepki gösterdi

Fenerbahçe Spor Kulübü'de

"Canımız yanıyor! Çünkü bugün bir kadın daha vahşice katledildi! #AylinSözer" diyerek yazdı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER