Sivaslı İş İnsanı, 8 Milyon Liraya Ada Satıyor!

Sivaslı iş insanı İsmail Karabiber, Suşehri’ndeki Kılıçkaya Gölü’nde bulunan adasını satışa çıkardı. Karabiber, ada için 8 milyon lira istiyor…

Sivaslı İş İnsanı, 8 Milyon Liraya Ada Satıyor!

Sivas’ın Suşehri ilçesinde, DSİ tarafından 2005 yılında yapılan Kılıçkaya Barajı’nın ardından birçok arazi su altında kaldı. Ancak bu olayın ardından rakımı yüksek olan yerler bir adaya dönüştü. Ada, DSİ tarafından o dönemde ihale ile satışa çıktı ve ihaleye katılan Sivaslı iş insanı, 6 ortağıyla birlitke adayı satın aldı. Adaya sonrasında 1 kilometre uzunluğunda bir bağlantı yolu yaptıran iş adamı, adayı tarım amacıyla kullandı. Üzerinde ev de bulunan adada patates, arpa, nohut ve şeker pancarı üretimi yaptı.

8 milyon TL istiyor

Karabiber, Sivas Suşehri’nde bulunan adanın tarım açısından çok bereketli olduğunu söyledi ve internetten satışa koyduğu ada ile ilgili şunları söyledi:

"2005 yılında DSİ'nin baraj yapımının ardından bütün köyler kamulaştırıldığı için yüksekte olan kısım su dolduktan sonra barajın ortasında ada şeklinde kaldı. Bu kalan ada ihaleye çıkarıldı ve biz de burayı aldık. Biz daha sonra buranın kara yolu bağlantısını yaptık. Bu bağlantıdan sonra bizim için burası çok daha verimli oldu. Burada şeker pancarı, nohut, arpa ve patates gibi tarım ürünleri üretiyoruz. Bizim burayı satma kararımızdaki en büyük etken biz 6 ortak bu arazinin değerlendirilmesi konusunda bir türlü fikri yönden uzlaşmaya varamadık. Burası hayvancılık dahil her türlü işe müsait bir yer. Ulaşım noktasında da son derece güzel bir yerde. Sivas'ta böyle toplu müstakil ve bağımsız bir arazi yok. Özellikle koronavirüs sonrası köye ve tarıma dönüşün hızlandığı şu dönemde biz Türk tarımında değerlendirilsin anlamında adayı satışa çıkardık. Biz buraya 8 milyon liralık bir değer biçtik. İnternet üzerinden de satışa çıkardık."

Ada'nın sahibinden.com'daki ilanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER