Sinovac Aşısının 3. Faz Sonuçları Açıklandı: Koruma Oranı Kaç?

Türkiye’de kullanım onayı alan tek aşı olan Çinli Sinovac şirketinin CoronaVac aşısının 3. faz sonuçları duyuruldu…

Sinovac Aşısının 3. Faz Sonuçları Açıklandı: Koruma Oranı Kaç?

Koronavirüs salgınını bitirme noktasında dünya, aşılardan gelecek iyi haberlere kilitlendi. Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede kullanılan Çinli Sinovac şirketinin CoronaVac aşısı ile ilgili 3. faz sonuçları açıklandı. Bununla birlikte aşının koruma oranı da belli oldu.

Aşı şirketi sonuçları açıkladı

Çinli Sinovac şirketinin aşısının etkinlik oranı, daha önce Brezilya ve Türkiye’de, birinci ve ikinci faz denemelerinin ardından belli olmuştu. Buna karşın, ortaya çıkan sonuçlar kafalarda soru işaretleri bırakmıştı. Çinli şirket, aşının 3. faz sonuçlarını açıkladı ve kafalardaki soru işaretlerini giderdi. Sinovac, Türkiye ve Güney Amerika ülkelerindeki denemelerde, 3. faz çalışmalarına kaç kişinin katıldığını ve sonuçların ne olduğunu duyurdu. Buna göre Güney Amerika’da 12 bin 396 kişi katıldı.

Türkiye ve Brezilya’da sonuçlar farklı

Sinovac, 3. faz sürecinde 253 pozitif vakanın ortaya çıktığını belirtti ve 2 hafta arayla yapılan dozlarlardan sonra aşının, enfeksiyonları önleme konusunda yüzde 50,6, tedavileri önlemede yüzde 83 ve ölümcül durumlara karşı yüzde 100 koruma sağladığı belirlendi. Türkiye’de 1322 kişiye iki hafta arayla aşı yapıldığını belirten Sinovac, Türkiye’de 29 vaka üzerinden yapılan analize göre koruma oranının yüzde 91 olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Danieldon
Danieldon - 3 hafta Önce

Коммерческое предложение
Приглашаем Ваше предприятие к взаимовыгодному сотрудничеству в сфере производства и поставок тугоплавких металлов и изделий из них.
Основные направления деятельности нашего предприятия:
- продажа тугоплавких металлов (молибдена, вольфрама, никеля, тантала, ниобия, титана, циркония);
- поставка порошков, концентратов, катализаторов, карбидов и оксидов на основе тугоплавких металлов;
- поставка изделий производственно-технического назначения (пруток, лист, проволока, сетка, тигли, квадрат, экран, нагреватель, штабик, фольга, контакты, втулка, опора, поддоны, затравкодержатели, формообразователи, диски, провод, обруч, электрод, детали, пластина, полоса, рифлёная пластина, лодочка, блины, бруски, чаши, диски, труба) из тугоплавких металлов. Любые типоразмеры, изготовление по чертежам и спецификациям заказчика:
- поставка изделий из сплавов:
inconel fm 52

SIRADAKİ HABER