Sihirli Mantar Yiyen Adamın Vücudunda Mantar Yetişti!

ABD’de yaşayan bir adam, kendisine sihirli mantar enjekte edince vücudunda mantar yetiştiği tespit edildi, doktorlar şok oldu…

Sihirli Mantar Yiyen Adamın Vücudunda Mantar Yetişti!

ABD basınında çıkan bir habere göre, Nebraska eyaletinde yaşayan ve bipolar kişilik bozukluğu olan 30 yaşındaki bir adam, depresif dönemin etkisini azaltmak için, uyuşturucu etkisi gösteren ve halisünatif etkiler içeren, sihirli mantar olarak bilinen mantardan aldı. Depresyon ve kaygı bozukluğu gibi sorunları aşmak için sihirli mantarı vücuduna enjekte eden adam, hiç beklemediği bir durumka karşılaştı.

Organ yetmezliği yaşadı!

Mantarı suda kaynatan ve elde ettiği suyu, doğrudan vücuduna enjekte eden adam kısa süre içinde kötüleşti ve mide bulantısı, ishal gibi sorunlar yaşadı. Durumunun iyiye gitmemesi üzerine ailesine haber veren genç adam, acil servise kaldırıldı ve doktorlar, organlarının çalışmadığını tespit etti.

Vücudunda mantar yetişmeye başlamış

Doktorların kan örneği aldığı adamdan çıkan sonuç ise şok etti. Çünkü araştırmaya göre adamın vücudunda mantar yetişmişti. Doktorlar mantar tedavisi için ABD’li adama antifungal ve antibiyotik ilaçlar verdi ve 22 gün sonra tedavisi biten adam taburcu oldu. Ancak vücudunda mantar yetişen adam, sihirli mantarların ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterdi. Magic mushroom olarak bilinen bu mantar, halisünasyon gösterecek kadar güçlü bir madde içeriyor ve birçok ülkede yasak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER