Seri Katil Kümeste Yakalandı

Seri katil 2 kişiyi öldürdükten sonra güvercin kümesinde kıskıvrak yakalanırken yakalanmaması durumunda ise başka bir cinayet işleyeceği bilgileri ulaştı.

Seri Katil Kümeste Yakalandı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde bir kişinin farklı zamanlar içinde biri ağabeyi olmak üzere, 2 kişinin öldürülmesi ile ilgili aranılan cinayet şüphelisi, saklanmış olduğu kümeste kıskıvrak yakalandı. Cinayet Zanlısının yakalanmaması durumunda ise planlarının içinde diğer bir kardeşini daha öldürmeyi planladığına ilişkin bilgiler edinildi.

 Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde, borç almış olduğu Aziz Y.'yi, 3 yıl önce 2018 yılında öldürerek aracı ile Atatürk Barajı göletine atan katil İ.Y, yaşanılan olay sonrasında bulunduğu yerden kaçtığını. Zanlının geçen sene firari durumdayken de para konusunda aralarında uyuşmazlık bulunan, zanlının yoğun bir tartışma yaşadığı kendi öz ağabeyi olan Fethi Y.'yi ise cani bir şekilde öldürüp cansız bedenini ise ilk cinayetinde olduğu gibi yine baraj göletine attı. Katili yakalamak için ise özel bir ekip kuruldu.

 Katili bir önce yakalamak için AA'da yer alan bilgilere göre zanlının bir an önce yakalanması amacı ile Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kurulmuş olan özel ekip çalışma başlattı. Şüphelinin üzerinden hem sahte nüfus cüzdanı hem de ruhsatsız silah çıktı. Katil zanlısının ise merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan bir evde gizlenmiş olduğunu belirleyen ekipler, adrese ani bir operasyon düzenledi. Katil şüphelisi İ.Y, yakalandığında ise üzerinde sahte kimlik ve ruhsatsız tabanca ile yakalanırken, yakalandığı evin damında bulunan güvercin kümesinde girip gizlenirken kıskıvrak polisler tarafından yakalandı.

 Katil zanlısı güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Seri katilin, jandarmada yapılan  işlemlerin sonrasında 2 ayrı suçtan "tasarlayarak canavarca hisle adam öldürme "tehdit" ve "uyuşturucu ticareti yapmak" suçlaması ile yoğun bir güvenlik önlemleri altında şüpheli adliyeye sevk edildi. Seri katilin yakalanmaması durumunda ise bir diğer kardeşini daha öldürmeyi planladığı öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER