Şehitlerimiz Var Son Dakika Şehit Haberleri! Kaç Şehit Var?

Son dakika şehit haberleri kapsamında yüreğimiz dağlandı. Hain saldırı sonrası şehitlerimiz var. Terör örgütü tarafından pusu kurulması sonucu ne yazık ki askerlerimizi kaybettik. Olay sonrası gelen son dakika bilgilerine göre kaç şehit var sorusu yanıt bulmuş oldu.

Şehitlerimiz Var Son Dakika Şehit Haberleri! Kaç Şehit Var?

Ülkemiz oldukça uzun zamandan bu yana toprak bütünlüğünü tehdit eden unsurlarla savaş halindedir. Bu durum sadece ülke sınırlarımız için de geçerli değildir. Sınır bölgelerimizde terör devleti kurmak gibi isteği olan unsurlara da cevap verilmektedir. Bu kapsamda ne yazık ki dönem dönem şehit haberleri aldığımız da olmaktadır. Haberler farklı bölgelerde yaşanan terör saldırılarından ve çatışmalardan gelebilmektedir. Aynı şekilde;

  • Çatışmalardan,
  • Tatbikatlardan,
  • Kazalardan,
  • Kurulan pusulardan ötürü de şehit verilmektedir.

Son zamanlarda meydana gelmiş olan şehit haberlerini içeriklerimizden bulabilirsiniz.

Son Dakika Şehit Haberleri

Bilindiği üzere Barış Pınarı Harekâtı hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda son dakika şehit haberleri Şanlıurfa Valiliği tarafından açıklanmaktadır. Bölgeden gelen haberlere göre Suriye’nin Rasulayn ilçesinde bir bombalı saldırı olduğu yönündedir. Yaşanan bölgeli saldırının PKK/YPG zanlılarınca yapıldığının altı çizilmektedir. Yol kontrol noktasında gerçekleştirilen bombalı saldırı neticesinde ne yazık ki ili askerimiz şehit olmuştur. Gelen açıklamalar altı askerin de saldırıdan yaralı olarak kurtulduğu yönündedir.

Valilikten yapılan açıklamada yaralı askerlerin Ceylanpınar Devlet Hastanesinde ve Rasulayn Hastanesinde olduğunu göstermektedir. Yaralı askerlerin durumları ile alakalı olarak yakınlarına bilgi verildiği de bilinmektedir. Olası yeni gelişmeler hakkında ise valilik kalemlerince yeni açıklamaların yapılacağının altı çizilmektedir.

son-dakika-sehitimiz-var-haberleri-kac-sehitimiz-var-bilgisi

Son Şehitler

Son şehit haberlerinden biri de Balıkesir’in Susurluk ilçesinden gelmiştir. Görevine trafik polisi olarak devam eden Hüseyin Sarı, görevi başında iken kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir. Susurluk Bölge Trafik İstasyon Amirliğinde görev yapan Hüseyin Sarı’nın şehit haberinden sonra bir tören düzenlenmiştir. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenen törene;

  • Balıkesir Valisi Hasan Şıldak,
  • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,
  • Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney,
  • Balıkesir Emniyet Müdürü Hasan Onay, katılımlarını göstermiştir.

Protokol, aile üyeleri ve mesai arkadaşları tarafından da yalnız bırakılmayan şehit polis memuru için son görev de yerine getirilmiş olmaktadır. Şehit polis Hüseyin Sarı’nın Ovacık Mahallesi’nde ebedi istirahatine başlayacağı bilinmektedir.

Son Şehit Haberleri Hakkında Açıklama

Bakanlık yetkilileri ve ilgili kurumlar var olan şehit haberleri hakkında yeni açıklamalara imza atmaktadır. Öncelikle günümüzde özellikle yanlı haber siteleri ya da bazı sosyal medya hesapları yalan haber yapmaktadır. Bu da şehit sayılarının gizlendiğinden hiç söylenmediğine kadar farklı spekülasyonların kendini göstermesine neden olmaktadır.

Vatandaşların olası pusularda veyahut düzenlenen harekatlarda kaç şehit var şeklindeki haberler için bakanlık ve valilik haberlerini beklemeleri istenmektedir. Yetkililer sayılarda herhangi bir şekilde oynama yapılmadığının altını çizmektedir. Bu çerçevede şehit ailelerine de en kısa zamanda uygun şartlar altında açıklamaların gerçekleştirildiği de bilinmektedir. Bahsi geçen yalan haberler en çok harekât bölgesindeki aileleri olumsuz etkilemektedir.

Son Şehit Haberleri Hakkâri

Hakkâri sınır hattı olması nedeni ile en çok şehit verilen bölgelerden biri olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere terör örgütlerinin en iyi gelir kapılarından biri de uyuşturucudur. Millî Savunma Bakanlığı son yaptığı açıklamalarda bu tür eylemlerin ortadan kaldırılması adına bir operasyon düzenlendiği bildirilmiştir. Operasyon sırasında çıkan atışmada ise iki askerin şehit düştüğünün haberleri gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde aynı bölgede bir askerimizin daha şehit olduğunun haberi kesinleşmiştir.

Millî Savunma Bakanlığı açıklamalarına göre olay, terör unsurlarına karşı açılan taciz ateşi sırasında gerçekleşmiştir. Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz, bu esnada yaşanan çatışma yüzünden şehit olmuştur. Kahraman şehidin haberi Osmaniye’de yaşayan ailesine verilmiştir. Şehidin henüz yedi aylık olan bir çocuğunun bulunması yakınlarının ekstra üzüntü yaşamasına neden olmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER