Saadet Partisi ÖTV Zammı Videosu! Zam Market Yeni Video Yayınlandı

Saadet Partisi'nin ÖTV zammıyla ilgili yeni Youtube videosu yayınlandı. Zam Market sloganıyla yayınlanan videoda 2021 yılı market zamlarından sonra artan ürün fiyatları eleştirildi.

Saadet Partisi ÖTV Zammı Videosu! Zam Market Yeni Video Yayınlandı

Saadet Partisi'nin yayınladığı yeni ÖTV zammı videosu kısa sürede sosyal medya platformlarında paylaşılmaya başlandı. Enflasyon sebebiyle yeni yılda Özel Tüketim Vergisi'nin yükseltilmesi Saadet Partisi tarafından iğneleyici bir videoyla eleştirildi. Videonun konusunda Zam Market ismiyle hayali bir market fiyatları konu alınıyor. Videonun başrollerinde ise vatandaşların temel gıda malzemeleri olan zeytin, sıvı yağ gibi ürünler bulunmakta. Videonun içeriğindeki metinde yer alan ifadeler ise şu şekilde:

SAADET PARTİSİ ÖTV ZAM MARKET VİDEOSU

"Enflasyon %14 açıklansada gerçek enflasyon Zam Marketlerde. 18,90 olan sıvı ayçiçek yağı yüzde 80 zamla 33,95 TL, zeytinyağı 47,95 yerine 79,95 TL, beyaz peynir 21,95 değil şimdi 29,75 TL. 2020 Ocak ayında 5,95 olan 400gr yeşil zeytin artık 9,95 TL. Tavuk mu yumurtadan pahalı, yumurta mı tavuktan? 1 KG tavuk 12,95 TL ama 15li yumurta 9,95 değil tam 22,95 TL. 2020'de aynı parayla doldurduğunuz sepetin artık sadece yarısını doldurabilirsiniz. Enflasyona güvenme kasada kalma. Zam, paran olsada alsan!" ifadeleri kullanıldı.

Saadet Partisi tarafından paylaşılan son zam videosu sosyal medya hesaplarında hızla paylaşılmaya başlandı. Enflasyonun artışına bağlı olarak 2021 yılında yapılan ÖTV zammı sonrasında market fiyatları da cep yakacak seviyelere geldi. Ünlü isimler de bugün sosyal medya hesaplarında paylaştığı videolarla market fiyatları hakkındaki düşüncelerini paylaşmıştı. Bu ünlülerden biri de Gürgen Öz'dü. Öz "Gidiyorsun markete ufacık şeyler alıyorsun, torba dolmuyor, 300 lira, 400 lira.." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi'nin bu akşam paylaştığı zam market videosu da kısa süre içerisinde Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında yayıldı. 2021 yılı itibariyle market fiyatları hakkındaki görüşlerinizi sizlerde yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER