Pınar Gültekin Cinayetinde Yeni Gelişme

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında,  cinayete kurban giden Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetinde yeni bir gelişme kaydedildi.

Pınar Gültekin Cinayetinde Yeni Gelişme

Geçen sene feci bir şekilde katledilen Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yeni bir detaya  ulaşıldı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında,  cinayete kurban giden Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetinin faili Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y. istifa etti.

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından acımasızca tasarlanarak öldürülmüştü.  üniversite öğrencisi Pınar önce darba  uğramış,  daha sonra boğazı sıkılarak boğulmuş,  sonrasında ise cesedi bir varile konularak yakılmıştı. Caniye bu yetmemiş bir de üzerine de beton dökülmüştü.

“Ek ifade vermek istiyorum”

Cemal Metin  Avcı tutuklanıp cezaevine gönderilmesinin ardından savcılığa başvurarak “Ek ifade vermek istiyorum” dedi. Kendi el yazısı ile hazırlamış olduğu 6 sayfalık ifadesinde  cani bir şekilde katlettiği Pınar Gültekin’i suçlamaya devam etti. Duygusal bir ilişkilerinin ne olduğunu ve Pınar  Gültekin'in bu ilişkiyi  Cemal Metin Avcı'nın söylemekle tehdit ederek kendisinden sürekli para istediğini  yazmış oldu  ifadesinde iddia etti.   işletmeci Cemal Metin Avcı bu ifadesinin bir bölümünde de Muğla Adliyesi’nde görev yapan savcı D.Y.’den bahsetti.

Avcı, yapmış olduğum açıklamasında savcının da  Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğunu iddia etmişti. Savcı D.Y.’nin , Pınar’ın  düşük notları için hocalar ile görüştüğünü iddia etmişti. Diğer iddiaya göre, Pınar  Gültekin'in kendisine “Savcı D. bile bana bir şey yapamıyor, sen kimsin, sen mi yapacaksın” da demişti.Katil Cemal Metin Avcı, savcının arabasını satmak istediğini, bundan dolayı bir arkadaşının savcıyı kendisine yönlendirmesiyle tanıştıklarını  ifadesinde yazarak; “Ben başta savcı D. olayına inanmamıştım ama savcı ile tanıştıktan sonra inandım” dedi.

 Cemal Metin Avcı'nın kendi el yazısı ile vermiş olduğu 6 sayfalık yazının ardından HSK  konuya ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma için bir başmüfettiş görevlendirilirken bu süre zarfında Savcı D.Y.’nin tayini Erzurum’a çıktı.Erzurum'a gitmeden önce izne çıkan savcı D.Y., HSK’ya istifa dilekçesini gönderdi. 

Savcı D.Y. dilekçesinde istifa  nedenini ise ‘ailevi sebepler’ olarak belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER