Niğdeli Çiftçi İsyan Etti: Vallahi Battık, Billahi Battık…

Bugüne damgasını vuran konulardan biri, Niğde’de patates işi yapan bir çiftçinin isyanı oldu. AKP’ye oy verdiğini söyleyen çiftçi, ‘Vallahi battık’ dedi.

Niğdeli Çiftçi İsyan Etti: Vallahi Battık, Billahi Battık…

Niğde’de, CHP il başkanı Erhan Adem, çiftçilerin sorunlarını öğrenmek adına patates üreticilerinin yoğun olduğu Bağlama’ya gitti. Niğde Bağlama’daki çiftçilerin önemli bir kısmı, tarlasındaki patatesleri satamamaktan şikayetçiydi ve Adem’e dert yandı. Çiftçiler, patatesleri satamadıkları gibi borçlarını da ödeyemediklerini belirterek dert yandı.

‘Tarım bakanı bu işi bıraksın’

Durumunun çok kötü olduğunu söyleyen bir çiftçi ise, kameralar önünde adeta isyan etti. Çiftçinin açıklamaları şöyleydi:

“Burada çiftçinin hali perişan, ben burada 10 senede battım arkadaş ya. Bir tane patatesimiz para etmedi. Bu kadar da olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ya bilgisi yok ya da bilgileri iletmiyorlar ona. Bilgisi olsa belki buna bir el atar yani. Bu kadar vicdansız değildir Cumhurbaşkanı. Tarım Bakanı’nın ya bu işlerde bilgisi yok ya da bu işi bıraksın arkadaş ya. Vallahi battık, Allah çarpsın battık. Ben de Ak Parti'li değil miyim, maraba mıyım ben?”

Ben Ak Partili değil miyim?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER