Nedeni Mutasyon Virüs: İngiltere’ye Giriş Çıkışlar Bir Ay Kapalı!

Koronavirüs krizinin en ağır şekilde yaşandığı ülkelerden biri olan İngiltere, mutasyon virüsler nedeniyle 30 gün boyunca giriş çıkışları kapatıyor.

Nedeni Mutasyon Virüs: İngiltere’ye Giriş Çıkışlar Bir Ay Kapalı!

Koronavirüs pandemisinin etkilerini en sert şekilde gösterdiği ülkelerden biri de İngiltere oldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüsle ilgili yeni tedbirlerle ilgili bugün konuştu.

Pazartesiden itibaren İngiltere 30 gün kapanıyor

Johnson, yaptığı açıklamada yeni koronavirüs türlerinin ortaya çıkardığı tehlikeye karşı koruma amaçlı olarak, İngiltere’nin 15 Şubat’a kadar giriş çıkışları kapatacağını belirtti. Johnson bununla birlikte, ülkeye girmek isteyen herkesin negatif koronavirüs testini de ibraz etmesi gerektiğini aktardı. İngiltere, Brezilya’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs nedeniyle Cuma gününden itibaren, birçok Güney Amerika ülkesinden uçuşları durdurma kararı almıştı. Güney Afrika’da ortaya çıkan mutasyon nedeniyle, birçok ülke Güney Afrika için seyahat yasağı getirmişti.

İngiltere’de durum kritik

Ülkede son 24 saatte 55 bin yeni vaka ve 1.248 can kaybı yaşandı. Salgında yaşamını yitirenlerin toplam sayısı ise 87 bin 295 oldu. İngiltere’de toplam vaka sayısı ise 3,3 milyon oldu. İngiltere’de acil servisler başta olmak üzere hastaneler baskı altında çalışırken, ülke en son olarak 5 Ocak’ta karantinaya girmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER