Müge Anlı Aleyna Çakır Cinayetinde Ümitcan Uygun Davasını Neden Bıraktı Açıklama Yaptı!

Müge Anlı'da işlendikten sonra korkunç gerçeklerin ortaya çıktığı Aleyna Çakır davasında Ümitcan Uygun'un tüm kanıtlara rağmen tek bir kere bile ifadesi alınmadı. Peki Ümitcan Uygun'un peşi neden bırakıldı? Müge Anlı, Aleyna Çakır dosyasını kapadı mı? Müge Anlı konuyla ilgili olarak neler dedi?

Müge Anlı Aleyna Çakır Cinayetinde Ümitcan Uygun Davasını Neden Bıraktı Açıklama Yaptı!

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında en çok konuşulanlardan biri Aleyna Çakır davası olmuştu. Müge Anlı olayı ele aldıktan sonra konuyla ilgili pek çok gerçek ortaya çıkmıştı. Ancak bir süre sonra işler sarp sarmış, cinayetin ardından fuhuş şebekesi, devlet yetkilileri gibi bağlantılar ortaya çıkmıştı. Aleyna'nı ardından tam ifade vercekken Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'u şüpheli bir şekilde intihar süsü verilerek ölü bulunmuştu. 

Aleyna Çakır'ın arkadaşları, mekan sahipleri ve komşuları Müge Anlı'da Ümitcan Uygun'un tehditlerini dile getirmişti. Ümitcan Uygun'un Aleyna'yı döverek bayılttığı görüntülerden sonra bile ifadesi alınmamıştı. Programda Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un devlet yurdu annesi olduğu ortaya çıkmış ve yurtta kalan kimsesiz kızları fuhuşa sürüklediğine dair kanıtlar yer almıştı. Ümitcan Uygun'un babasının da Süleyman Soylu ile fotoğrafları ortaya çıkmış ve gündem olmuştu. 

Ümitcan Uygun program sonrası sosyal medya sayfalarından arkasında Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan ve Türk bayrağı olan bir fotoğrafı koyarak arkam sağlam imajı çizmeye çalışmıştı.

Ancak bir süre sonra Ümitcan Uygun'un annesinin şüpheli ölümü sonrası bile Ümitcan Uygun ifadeye bile çağrılmamış, DNA taraması bile yapılmamıştı. Bir süre sonra ise tanıkların hepsi teker teker programa çıkmayacaklarını açıklamış ve ifadelerini vermekten vazgeçmişti.

 MÜGE ANLI NELER DEDİ?

Müge Anlı canlı yayında Aleyna davasını korkusundan bıraktı söylemlerine isyan etmiş ve "Ben daha fazlasını yapamam. Bundan daha fazlası da bir daha olmazdı. Bu kadar tanık bir daha bir araya gelmezdi. Hepsi programa katılmaktan vazgeçti. Ümitcan için yurt dışına çıkış yasağı bile konmamış.Gülay Uygun'un şüüpheli ölümüne dair de bir açıklama yok. Olay artık benden çıktı. Gerekli yerler bir şeyler yapmıyorsa ben daha ne yapabilirim? Siz bırakmayın ki bu davanın peşini ben de bırakamayayım. Bana daha ne yapabileceğimi söyleyin yapın. Alın çocuk dışarda. Söyleyin akıl verin yapım" demişti.

Aleyna Çakır'ın aileside Müge Anlı'ya teşekkür etmiş ve "Müge Anlı olmasa bu program olmasa ben nasıl Ankara'daki Diyerbakır'daki delillere ulaşabilirdim. Allah razı olsun. O olmasaydı olay buralara gelmeyecekti." demişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER