Milli Piyango Büyük İkramiyesi Varlık Fonu’na mı Devredildi?

100 milyon lira büyük ikramiye ödüllü Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nin ardından, çeyrek biletlerin varlık fonuna devredildiği iddiası ortaya atıldı.

Milli Piyango Büyük İkramiyesi Varlık Fonu’na mı Devredildi?

Uzun bir süredir merakla beklenen Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve 100 milyon liralık büyük ikramiye, çeyrek bilete isabet etti. Ancak ülke çapında en çok konuşulan konu olan Milli Piyango’da, ikramiye isabet eden satılmamış biletlerin varlık fonuna devredildiği iddiası çok konuşuluyor.

100 milyon liralık ikramiyenin 75 milyon lirası Varlık Fonu’na

Milli Piyango ile ilgili resmi olmayan bir hesap, yaptığı paylaşımda ikramiyede, satın alınmamış 3 çeyrek biletin kazanç tutarı olan 75 milyon liranın, Türkiye Varlık Fonu’na aktarıldığı ifade edildi. İlgili hesabın paylaşımı şu şekilde:

Büyük ikramiyenin, bir talihli çıkana kadar çekileceği söylenmişti

Tartışma yaratan konu ise bu iddianın ardından, Demirören grubu bünyesindeki Sisal Şans tarafından işletin Milli Piyango’da, büyük ikramiyenin bir kazanan çıkana kadar çekilmeye devam edeceğinin açıklanmış olmasıydı.

Milli piyango büyük ikramiyesinden 75 milyon liranın ve diğer çıkmamış biletlerin tutarının ne olduğu ile ilgili, bu iddialar dışında bir bilgi yok.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER