Milli Eğitim Bakanlığı Yarın İçin Açıklama Yaptı

MEB'den öğrencilere, velilere, öğretmenlere İstiklal Marşı'mızı hep birlikte okuyalım çağrısı geldi. İşte MEB'in ve Bakan Ziya Selçuk'un açıklamaları.

Milli Eğitim Bakanlığı Yarın İçin Açıklama Yaptı

Son dakika gelen açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından edinilen bilgilere göre yarın yani, 11 Ocak Pazartesi günü saat sabah 10:00’da tüm okullarımızın bahçesine bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı'mız okunacak, şeklinde bir açıklama geldi.

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan açıklamada,  Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden yükselen İstiklal Marşı'nın salgın koşulları sebebi ile bir süredir yan yana okunmadığını  belirterek öğrencilerin ve öğretmenlerin canlı dersler öncesinde ekran başında öğrencileri ile birlikte İstiklal Marşı'mızı  okuduğunu ifade ederek.

  Bakanlık yaptığı açıklamanın devamında ise, Milli Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep beraber söyleyelim, 11 Ocak Pazartesi günü saat sabah 10:00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı'mız hep birlikte okunacak. Aynı zamanda olacak şekilde ise TRT Eba ilkokul, ortaokul, lise kanallarımızda 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayınlanacak, şeklinde açıklama yapıldı.

  Bütün herkese duyuru yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bütün okullarda saat sabah 10:00'da il yöneticilerinin görevli personelin katılımı ile bayrak töreninin gerçekleşmesine öğretmenlere, öğrencilere ve  ailelere ise bulundukları yerden okunacak olan İstiklal Marşı'nı hep birlikte bir ağızdan eşlik etmeleri  konusunda davet etti.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise yarın çalışma arkadaşları ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı binası önünde bayrak törenine katılacak.

   Uzun bir dönemdir yaşanan koronavirüs pandemisinden dolayı öğrenciler bir süredir yüz yüze eğitim  alamadılar.  Okullarda her pazartesi sabahı ve cuma günü okul çıkışında öğretmenler, öğrenciler, okul müdürleri ve diğer personel ile hep birlikte okunulan İstiklal Marşı'mız bir süredir ne yazık ki pandemi dolayısıyla okunamıyordu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER