Migros Kaçta Kapanıyor? Migros Çalışma Saatleri 2021

Migros marketler zinciri saat kaçta kapanıyor? Pandemi nedeniyle ülke geneline bazı değişiklikler yapıldı. 2021 yılında Migros çalışma saatleri de değişti. Market alışverişi yapacak vatandaşlarımızın mesai saatlerine dikkat ederek, bu zamanlarda alışveriş yapması gerekmektedir.

Migros Kaçta Kapanıyor? Migros Çalışma Saatleri 2021

Marketlerin çalışma saatleri, gelen yeni düzenlemeler kapsamında değişim göstermektedir. Değişimler;

  • Salgının kontrol altına alınması,
  • Bulaşma oranının azaltılması,
  • İnsanların dışarı çıkma oranlarının minimuma indirilmesi gibi artılar getirmektedir.

Değişimler kapsamında Migroslar kaça kadar açık konusu pek çok insan tarafından merak edilmektedir. Ancak bu sorunun yanıtı tekli şekilde verilememektedir. Çünkü güncel mesai saatleri eskinden olduğu gibi düzenlenmemiştir. Tüm market zincirleri hafta içleri ayrı hafta sonları ayrı açılma kapanma saatlerine sahiptir. Sokağa çıkma kısıtlamalarının olması mesai saatlerinde olumsuz bir etki oluşturmamıştır. Çünkü market zincirleri temel ihtiyaçların satıldığı yerler olarak tanımlanmaktadır.

Migros Kaçta Kapanıyor?

Dünya üzerinde pandemi etkileri görülmeden önce market zincirlerinin çalışma saatlerinin oldukça uzun olduğu bilinmektedir. Bu çerçevede yakın geçmişe kadar Migros kaçta kapanıyor şeklinde araştırmalar yapanlar 22:00 ya da 23:00 gibi sonuçlara ulaşabilmişlerdir. Böylelikle özellikle çalışan kesimler alışveriş yapmak konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan hareket edebilmişlerdir. Ancak gelen yeni yasal düzenlemeler kapsamında durumlar değişim göstermektedir. Artık;

  • Hafta içi 20:00,
  • Hafta sonu 17:00 Migroslar için yeni kapanma süreleri olmuştur.

Bahsedilen kapanma süreleri hakkında yeni güncellemelerin gelmesi muhtemeldir. Ancak salgının kontrol altına alınabilmesi açısından uzun süre yeni bir mesai saat uygulamasına geçilmesi beklenmemektedir. İç işleri Bakanlığı tarafından yayımlanacak yeni bir genelge olması halinde ise mesai saatleri anında güncellenecektir. Böylelikle vatandaşların marketler kapsamında herhangi bir sıkıntı yaşamalarının önüne geçilmiş olacaktır.

Migros Kaçta Açılıyor?

Mesai saatlerinin güncellenmesi market zincirlerinde kapanma saatleri ile sınırlı kalmamıştır. Açılış saatleri de ilgili güncellemelerle yenilenmiştir. Yakın geçmişe kadar pek çok market kapılarını 08:30 itibari ile açmaya başlamaktadır. 09:00 da marketlerin açılış saatlerinden biridir. Bu sayede insanların mesai başlamadan önce gerekli olan alışverişlerini yapmaları sağlamaya çalışılmaktadır. Ancak salgın, güncel Migros açılış saatinin de değişim göstermesine neden olmuştur. Açılış saatleri;

  • Hafta içi 10:00
  • Hafta sonu 10:00 olacak şekilde değiştirilmiştir.

Kapanma saatlerinde kendini gösteren farklılık açılma saatlerinde görülmemektedir. Bu sayede vatandaşların kafalarında oluşabilecek karışıklıklar minimum düzeylere indirgenmeye çalışılmaktadır.

Migros Çalışma Saatleri 2021

2020 yılı içerisinde patlak veren Covid-19 salgını pek çok iş sektörünü olumsuz olacak şekilde etkilemiştir. Bu bağlamda ülkemizde bakanlık kararnamelerince yeni mesai saatlerine uyum sağlanmış durumdadır. Migros çalışma saatleri diğer market zincirlerinde olduğu gibi güncellenmiştir. Yapılan araştırmalar hastalığın kapalı alanlarda daha çok bulaştığını göstermektedir. İnsanlar marketlere gereklilikten ziyade gezmek için gittiği için yasaklar hızlı şekilde gelmiştir.

Yasaklardan sonra vaka oranlarında meydana gelen azalmalar doğru adımlar atıldığını göstermektedir. Bu bağlamda Migros çalışma saatleri 2021 yılı içerisinde de açıklanan şekilde devam edecektir. Salgının kontrol altına alınması, aşı çalışmalarının etkili sonuçlar vermesi durumlarında ise mesai saatleri değişim gösterecektir. Bunun için bakanlık açıklamaları gelmeden bilgi paylaşımı yapılması uygun değildir.

Migros Mesai Saatleri

Çalışma saatleri ile Migros mesai saatleri 2021 arasında bir fark olduğu da unutulmamalıdır. Migros bünyesinde işe girmek isteyenler çalışma saatlerine değil mesai saatlerine göre hareket etmelidir. Çünkü market görevlileri ger daim açılış zamanından daha önceki zaman dilimlerinde görevlerinin başında olmaktadır. Bu bağlamda özellikle reyon görevlilerine iş düşmektedir.

Yeni gelen ürünlerin yerleştirilmesi için mesai harcayan çalışanlar marketin açılma zamanına kadar ürünleri hazır hale getirmektedir. Bazı durumlarda müşteriler mağaza içerisinde iken de reyon yerleri değiştirilebilmektedir. Migros idari personel birimlerinin mesai saatleri ise saha elemanlarına göre daha esnek olması ile bilinmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER