Meteorolojiden Önemli Uyarı! Hava Ne Zaman Düzelecek Sorusu Yanıt Buldu

Bahar ayları geldi derken tekrardan tüm ülkeyi kar, kış ve soğuk havalar etkisi altına almıştı. Sağanak yağışlar e şiddetli rüzgarlar arasında güneşi ve ılık havaları özler olduk. Havalar mevsim normallerinin 10 derece altına birden indi yurt genelinde. Peki sıcak havalar yakında gelecek mi?

Meteorolojiden Önemli Uyarı! Hava Ne Zaman Düzelecek Sorusu Yanıt Buldu

Vatandaşlar bahar ortasında gelen bu kışın ne zaman biteceğini merak ediyor. Fakat sıcaklıklar daha da düşmeye devam edecek. Özellikle bu iller de kar ve yağmur yağışları bekleniyor! işte ayrıntılar haberimizde.

METEOROLOJİ UYARDI KAR YAĞIŞI GELECEK

Gelen son dakika haberine göre Meteoroloji Müdürlüğü yurt genelinde uyarı geçti. Karlı ve yağışlı havalar ülkemizde etkisini arttıracak. Buna göre Marmara, Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu bölgesi şiddetli yağışların etkisi altında kalacak.

Ege, iç Karadeniz ve İç Anadolu ise kar yağışlarına teslim olacak. Yurt genelinde ise hava sıcaklıkları daha da düşecek!

HAFTA BAŞINDAN İTİBAREN ETKİLİ OLACAK

Soğuk havalar yerini yağış ve kara bırakacak. Hafta başından bu yana etkili olacak yağışlar sıcaklıkları da mevsim normallerinin altına çekecek.

HAFTA ORTASINDAN İTİBAREN BAHARI HİSSEDECEĞİZ

Öte yandan yağışlar ülkemizde fazla uzun süre kalmayacak. Gelecek hafta ortasından itibaren yağışlar ve kar ülkemizi yavaş yavaş terk edecek. Doğuya doğru kayan yağışlar ülkemizden çıkacak. Yağışlarını yerini ise ülke genelinde parçalı bulutlu yer yer güneşli havalar alacak.

YAĞMUR VE KAR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen açıklamalara göre kar ve yağmur yağışları etkisini son bir kez daha gösterecek. Marmara’nın doğu kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları yağmur yağışlarına teslim olacak.

Yağışlar zaman zaman sağanak şeklinde devam edecek. Doğu Anadolu’nun doğu kısmında özellikle gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR ETKİLİ OLACAK SICAKLIKLAR DÜŞECEK

İç Anadolu, Karadeniz, Bilecik, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yağmur yağışlarının zaman zaman yerini karla karışık yağmura bırakacağı tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK

Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Amasya ve Çorum’da yüksek yerlerde ise yoğun kar yağışları bekleniyor. Meteoroloji uzmanları vatandaşları görülecek olan buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı.

MARMARA BÖLGESİNDE HAVALAR SOĞUYOR DON TEHLİKESİ VAR

Trakya Bölgesi, Marmara’nın güney ve doğu kesimleri, Ege ve Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’de havalar mevsim normallerinin daha da altına inecek. Soğuk havaların etkili olacağı bu bölgeler uzmanlar yaşanacak don, sis ve buzlanma olaylarına karşı vatandaşları özellikle de sürücüleri uyarıyor.

BATI AKDENİZDE FIRTINA UYARISI

Rüzgarlar ise Ege ve Bayı Akdeniz’de kuzey yönünde etkili olacak. Güney Ege ve Batı Akdeniz’de rüzgarların 60 ila 80 km/sa hıza ulaşması ve zaman zaman fırtına dönmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu’da ise kuzeydoğudan gelen kuvvetli rüzgarlar etkili olacak. Bu bölgelerdeki vatandaşları uzmanlar soba ve baca zehirlenmelerine, çatı uçması gibi olumsuz durumlara karşı tedbir almaları konusunda uyardı.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İstanbul’da hava 11 derece. Yer yer parçalı ve yoğun bulutlu olarak değişkenlik göstermekte. Günün erken saatleri ve gün ortasında yağış beklentisi bulunuyor. Başkent Ankara’da hava 5 derece. Ankara’da bu soğuk günde havanın oldukça bulutlu olacağı bekleniyor. Yağmur ve kar yağışı havaya hâkim olacak.

İzmir’de hava 15 derece. Çoğunlukla güneşli olan bugün de hava yer yer bulutlu olacak. Antalya’da hava 18 derece ve havaya sık bulutlar hâkim. Antalya’nın doğu kesiminde ise sağanak yağış bekleniyor.

Zonguldak’ta hava 8 derece ve il genelinde yoğun yağış beklentisi bulunuyor. Yağmur yağışının özellikle günün erken saatlerinde etkili olması bekleniyor.

Trabzon’da hava 13 derece ve hava kapalı. Yer yer seyrek ve sağanak yağışlar olması bekleniyor.

Erzurum’da hava 17 derece ve havanın sıklıkla bulutlu olması bekleniyor. Öğleden sonra ise yoğun yağış uyarısı yapıldı. Diyarbakır’da bugün 24 derece, hava yer yer bulutlu olsa da günün büyük bölümünün güneşli geçeceği beklentisi mevcut.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER