Meteoroloji İstanbul, Ankara ve İzmir Uyarısı! Bu Tarihlerde Kar Yağışı ve Yoğun Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir için fırtına uyarısında bulunuldu. Bu tarihlerde ülke genelinde etkili olan soğuk hava dalgası kar yağışına neden olacak.

Meteoroloji İstanbul, Ankara ve İzmir Uyarısı! Bu Tarihlerde Kar Yağışı ve Yoğun Fırtına Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya ilişkin 5 günlük hava durumu tahminlerini paylaştı. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası kapsamında ülke genelide sıcaklıklar düşecek. Şehirlere göre değişiklik göstermek üzere, kar yağışı ve fırtına yurt genelinde etkili olacak. Cumartesi ve Pazar günü hava nasıl olacak sorusu da yeni raporla birlikte netlik kazandı. Üstelik yayınlanan yeni raporla birlikte 11 Ocak - 15 Ocak tarihlerinde hava tahminleri de belli oldu.

METEOROLOJİ UYARDI KAR GELİYOR

Haftanın son günü itibariyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Harita genelinde yapılan uyarılara göre ülkemizin bazı bölgelerinde yoğun kar yağışı gözlemlenecek. 10 Ocak Pazar ve 11 Ocak Pazartesi günü başlayacak kar yağışından Ardahan, Bayburt başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi etkilenecek.Yağışlar yeni hafta boyunca etkili olacak.

meteoroloji-hava-durumu-tahminleri-kar-geliyor

İSTANBUL ANKARA İZMİR DİKKAT!

Türkiye'nin megakentlerinde ise kuvvetli yağış ve fırtına hakim olacak. Bu hafta sonu başlayacak yağışlarla birlikte hava sıcaklığı 14 dereceye kadar düşecek.

Yarın itibariyle yağışları etkili olacağı bölgeler; Marmara, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesini'nin batı kısımları olarak açıklandı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise güneşli ve açık olacak. Hava sıcaklığı ise ortalama 14 derecede seyredecek.

13 Ocak Çarşamba günü itibariyle ise ülke genelinde etkili olacak soğuk hava dalgası yurt genelinde kar yağışını tetikleyecek. İstanbul ve Ankara'da kuvvetli yağışlarla birlikte yer yer kar yağışları bekleniyor. Bu yüzden önümüzdeki hafta itibariyle vatandaşlarımızın soğuk havalar için hazırlıklı olması gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Candanbinayf
Candanbinayf - 1 hafta Önce

1812 1961dogumluyum sığır giriş 1 11 1985 3600 günün var emeklimiyim

Abdullah ısliyen 1
Abdullah ısliyen 1 - 1 hafta Önce

1992 çalıştım 2 ay 15gun sırada boş kaldım 1997 tekrar ise başladım

SIRADAKİ HABER