Mersin’de Bir Aile, Kızını İki Farkı Damada Verdi, Ailelerden 60 Bin Lira Dolandırdı…

Mersin’da yaşanan olayda, birbirlerinden habersiz olarak bir kızı isteyen iki aile, nişan için gittiklerinde evde kavga etti ve dolandırıldıklarını anladı...

Mersin’de Bir Aile, Kızını İki Farkı Damada Verdi, Ailelerden 60 Bin Lira Dolandırdı…

Ankara ve Kırıkkale’de yaşayan iki aile, E.T. adlı bir kişi aracılığıyla Mersin’de yaşayan Y.S. isimli kadın ve ailesiyle tanıştı. Damat adayları birbirlerinden habersiz şekilde evlenme kararı aldı ve farklı zamanlarda Mersin’e giderek söz kestiler. Bununla birlikte aileler, nişan masrafları için 60 bin lirayı aileye verdi.

Kız evinin önünde kavga çıktı

4 Ocak günü, Mersin’e nişan yapmak için gelen aileler evin önünde karşılaştı ve kavgaya tutuştu. Polis merkezine gittiklerinde ise olayın çok farklı olduğunu anladılar.

Dolandırıcılık iddiası ile Y.S. adlı kızın babası K.S. ile birlikte, abisi M.S. gözaltına alındı. Aile, dolandırıcılık suçlamalarını reddetti ancak gelin adayı Y.S. bulunamadı. Polis hem Y.S.’yi hem de evliliğe aracılık eden E.T.’nin yakalanması için çalışma başlattı. Y.S. ve ailesinni, gelen takıları kuyumcuda inceledikleri görüntülerse güvenlik kamerasına yansıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER