Mehtap Ar Hayatını Kaybetti! Kanserle Mücadele Ediyordu

Ünlü oyuncu Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar, iki buçuk senedir akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Oyuncu, yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Mehtap Ar Hayatını Kaybetti! Kanserle Mücadele Ediyordu

Ünlü oyuncu Mehtap Ar bir süredir geçirdiği zor günler ardından hayata gözlerini yumdu. İki buçuk senedir akciğer kanseri ile mücadele ettiği öğrenilen başarılı oyuncu Mehtap Ar, geçtiğimiz aylarda yoğun bakıma kaldırılmış ve bu haberle sevdiklerini üzmüştü. Ailece perişan durumda olduklarını ifade eden Müjde Ar ise zor ve üzücü günler geçirdiklerini, Mehtap Ar’ın direndiğini ancak çok fazla reaksiyon alamadıklarını belirtmişti. Mehtap Ar’ın sürekli uyku halinde olduğunu anlatan Müjde Ar, iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirmişti. Ancak geçtiğimiz aylarda yoğun bakıma kaldırılan Mehtap Ar’dan kötü haber geldi. Türkiye'nin en başarılı oyuncuları arasında bulunan Ar, tedavi gördüğü hastanede can verdi.

Başarılı isim Müjde Ar'ın kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Mehtap Ar, iki buçuk senedir zor günler geçiriyordu. Akciğer kanseri ile mücadele verdiği ifade edilen Mehtap Ar, önceki aylarda yoğun bakıma kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. 64 yaşındaki oyuncu Mehtap Ar, akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mehtap Ar Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı ve kardeşi, Ar’ın durumu hakkında bilgi vermişti. Beyinde pıhtı atması nedeni ile yoğun bakıma alınan kardeşi için zor günler yaşadıklarını ifade eden Müjde Ar; Sezen Aksu, yeğeni Söz ve Ercan Karakaş'ın Mehtap Ar’ın yanında olduğunu belirtmişti ancak durumunun kritik olduğunu söylemişti.

Mehtap Ar Kimdir?

Mehtap Ar, 6 Nisan 1957 tarihinde İstanbul'da hayata gözlerini açan Türk oyuncudur. Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın ve ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel'in kızıdır. 2000 yılında “Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu” isimli tiyatroyu kuran Mehtap Ar, turnelere çıkarak Anadolu'yu dolaşmıştır. 17 yaşında bir tiyatrocu ile ilk evliliğini yapan oyuncu Ar, kısa bir süre sonra boşanmıştır. Başarılı isim Mehtap Ar’ın ikinci evliliğinden ise Söz Ar isminde bir oğlu bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER