MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımında 4. Faz Başladı! 47 Bin Adet Tablet Verilecek!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama ile birlikte, bu hafta 47 bin tablet bilgisayarın dağıtımı yapılacağı öğrenildi. Peki MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımında 4. Faz Başladı! 47 Bin Adet Tablet Verilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, bakanlığın tedarik ettiği 500 bin tablet ve yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin desteğiyle sağlanan 150 bin tablet bilgisayarın dağıtımında 4.faza bu hafta başlanıldı.

Gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesinin ardından illere gönderilen tabletler, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılıyor. Geçtiğimiz hafta 66 bin cihaz dağıtılmıştı. Bu hafta gerçekleşecek olan 4.faz dağıtım ile birlikte 47 bin öğrenciye daha tablet verilecek.

500 bin tabletin toplam 313 bin 500’ü 4. Fazla birlikte sahiplerine ulaşmış olacak. Ocak ayının sonuna kadar haftalık olarak gerçekleştirilecek olan gönderimlerle birlikte 500 bin tabletin tamamı dağıtılacak.

ÖNCELİKLİ OLARAK İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE TABLET VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 26 ilin yöneticisiyle video konferans aracılığı ile toplantı yaptı. Toplantıda yaptığı konuşmada, 9 ile tabletlerin ulaştığını belirten Selçuk, 17 ile de sevkiyatın halen devam ettiğini dile getirdi.

Selçuk, 4.fazdaki tüm tabletlerin 10 Ocak Pazar günü tüm illere ulaşmasını planladıklarını söyleyerek öncelikli amaçlarının "Eğitimde Fırsat Adaleti" olduğunu belirtti. Öncelikli olarak ihtiyacı olan öğrencilere resmi veriler aracılığı ile ulaşıldığını anımsatan Bakan Selçuk, il müdürleri tarafından teslim edilecek tablet bilgisayarlarda aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti de bulunacağını söyledi.

Erişim problemi yaşayan öğrenci kalmayana kadar bu konuda adımlar atılacağını dile getiren Selçuk, tablete ihtiyacı olan öğrencilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmadığının altını çizdi.

Tabletlerin ailenin gelir durumu, okul çağında olan kardeş sayısı, özel eğitim ihtiyacı, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler göz önüne alınarak verildiğinin ve "fırsat adaleti" konusunda hassas davrandıklarını vurguladı.

MEB ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU, NEREDE NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi olan öğrencilere dağıttığı ücretsiz tabletlerden yararlanmak için herhangi bir başvuru yapılmıyor. MEB tarafından verilecek olan tabletler için herhangi bir başvuru sitesi ya da ekranı olmadığı için dolandırıcılara karşı dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü Milli Eğitim İl Müdürlükleri ve okul yönetimleri ihtiyaç sahibi öğrencileri sistemden tespit ederek bu kişilere tabletleri ulaştırmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkan Beyhan
Türkan Beyhan - 1 hafta Önce

İhtiyaç kredisi almak istiyorum

SIRADAKİ HABER