MEB Tablet Başvurusu 4. Faz Başvurusu Başladı! Bakan Müjdeyi Verdi Başvurmayan Kalmasın

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) 4. faz ücretsiz tablet başvurusu ile tüm öğrenciler ve aileler eğitime ara vermeden devam ediyorlar. Tablet yardımından faydalanamayanlar için 2021 yılında 4. faz tablet yardım başvuruları devreye alındı. Sizde hemen başvurarak dağıtılacak yeni tabletlerden faydalanabilirsiniz.

MEB Tablet Başvurusu 4. Faz Başvurusu Başladı! Bakan Müjdeyi Verdi Başvurmayan Kalmasın

MEB tablet başvurusu yapan öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren bilgiler verilmeye başladı. 2021 yılının ilk günleri içerisinde konuyla ilgili detaylı açıklamalar yapıldı. Uzun süredir tablet başvurusu olmasının yanı sıra korona virüs salgını sebebiyle uzaktan eğitim görmek durumunda kalan öğrenciler için ise çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili birçok açıklama yaparak müjdeli haberleri verdi.

9 Ocak 2021 tarihi içerisinde MEB tablet başvurusu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk öğrencileri ve velileri bilgilendirdi. Yapılan açıklamalar içerisinde 4. Fazın başladığı bilgisi de yer aldı. Şu ana dek ücretsiz olarak dağıtılan tablet sayısının 313 bin 500’e ulaştığını da belirten Ziya Selçuk, yeni başvuruların başladığını da açıkladı.

MEB Tablet Başvurusu Devam Ediyor

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre MEB tablet başvurusu içerisinde 4. fazın başladığı bildirildi. Daha öncesinde yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil insiyatiflerin de desteği ile birlikte gerçekleştirilen tablet dağıtımlarının devam edeceği açıklandı. Sivil toplum kuruluşları ve özel sektörler sayesinde gerçekleştirilmiş olan 150 bin tablet dağıtımına ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilmekte olan 500 bin tablet dağıtımında 4. faz başladı.

Elde edilen tabletler içerisinde çeşitli incelemeler ve kontroller sağlandıktan sonra ilgili illere ulaştırılması sağlanıyor. Öğrenciler için en iyi tabletleri tedarik etmeyi hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim gören çocuklar için bir sorun çıkmaması için büyük bir gayret gösteriyor. Gönderilen tabletlerde herhangi bir problem çıkması durumunda ise öğrenciler diledikleri zaman ücretsiz bir şekilde kontrollerini sağlayarak tamir ettirebiliyor.

2021 yılının ilk günleri içerisinde gerçekleştirilen 66 bin cihazın dağıtımının ardından da bu faz içerisinde 47 bin yeni tablet bilgisayar öğrencilerle buluşturulacak. MEB tablet başvurusu yapan öğrenciler için müjdeli bir haber olmasının yanı sıra birçok kişiyi de heyecanlandıran bu açıklama uzaktan eğitim konusuna da ne kadar önem verildiğini belli etmektedir. Haftalık olarak gerçekleştirilecek olan tablet bilgisayar dağıtımları sonucunda ise bir ay içerisinde toplamda tam 500 bin adet tablet bilgisayarın ulaştırılması sağlanacak.

herkese-ucretsiz-tablet-4-faz-basvurusu-basladi

‘Ders Başı Yapan Öğrencilerimizin Sayısı Giderek Artış Gösteriyor’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk müjdeli haberi verdi. Yaptığı açıklamalar içerisinde 4.faz ile ilgili detaylı bilgileri de paylaşan Ziya Selçuk, tablet bilgisayarların gönderildiği 26 ilin yöneticileri ile dijital ortam üzerinden toplantılar gerçekleştirdi. Konuyla ilgili detaylı bilgileri aktarmasının yanı sıra gelecek plan ve projelerle ilgili de bilgiler verdi.

Bakan Ziya Selçuk şimdiden 9 ile cihazların ulaştığını belirtirken 17 il için de sevkiyatların devam ettiği bilgisini yöneticilere iletti. Selçuk 10 Ocak itibariyle tüm illere tablet bilgisayara dağıtımının başarılı bir şekilde ulaştırılmasının hedeflendiğini söyledi. Ders başı yapan öğrencilerimizin sayısı giderek artış gösterdiği ile ilgili bilgiler de veren Selçuk, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin de başarılı bir şekilde ilerlediğini açıkladı.

Tablet başvurusunda 4.faz dönemi ile birlikte başvuru yapan birçok öğrenci gelecek olan tablet bilgisayarların heyecanını yaşamaya başladı. İletilecek olan tablet bilgisayarların tamamen ders odaklı olmasının yanı sıra içeriğinde yer alan birçok özellik sayesinde de öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Kaliteli tabletler ile birlikte birçok öğrenci edindikleri cihazlar sayesinde uzaktan eğitim dönemini başarılı bir şekilde tamamlayacaktır. Ziya Selçuk uzaktan eğitimin öneminin altını çizerken öğrencilerin de özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmelerini istedi. Tabletler içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyacak oldukları 25 GB kotalı GSM internet hizmeti de bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halise  yıldirim
Halise yıldirim - 2 hafta Önce

Biz 5 kardeşiz kıracağız bir askeri üçretle çalışan babam var ve bize kimseye tablet verilmedi bir tlf o alıyorsa eline benimki ki kalıyor ben alırsam kardeşlerimin dersi olmuyor zaten bize 9 sınıfta da ihtiyaç var niye bu fakir eyleye birtane verilmedi anlamiyom buklerden çok şey deyil bir tablet yoksa kardeşler bir birimizi yiyiyoruz halimizi arz ederim

Bahar
Bahar - 2 hafta Önce

Bizde istedik ama geri dönüşüm olmadi

Halise  yıldirim
Halise yıldirim - 2 hafta Önce

Biz 5 kardeşiz kıracağız bir askeri üçretle çalışan babam var ve bize kimseye tablet verilmedi bir tlf o alıyorsa eline benimki ki kalıyor ben alırsam kardeşlerimin dersi olmuyor zaten bize 9 sınıfta da ihtiyaç var niye bu fakir eyleye birtane verilmedi anlamiyom buklerden çok şey deyil bir tablet yoksa kardeşler bir birimizi yiyiyoruz halimizi arz ederim

İrem Ersan
İrem Ersan - 2 hafta Önce

Üniversite öğrencisiyim derse giremiyorum

Gürsel ocak
Gürsel ocak - 2 hafta Önce

Beştane çocumuz var hiç tabletiniz yok hepiside okula gidiyor

Şevket karataş
Şevket karataş - 2 hafta Önce

Yardım desteğı maddi olarak

Şevket karataş
Şevket karataş - 2 hafta Önce

Yardım desteğı maddi olarak

Aleyna Bozaba
Aleyna Bozaba - 2 hafta Önce

Kardeşimle ders saatlerimiz aynı sadece tek bir tane elektronik alet var kardeşim girsin diye arada ben girmiyorum derslerden geri kaldım 9. Sınıfım bu yıl temel atmam lazım ama çok geri kaldım tablete ihtiyacım var


SIRADAKİ HABER