MEB 500 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtıyor! 2021 Ücretsiz Tablet İçin Başvurular Sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı salgın nedeniyle uzaktan eğitim gören ilkokul, ortaokul ve Lise öğrencilerine ücretsiz tablet dağıtımına 15 Aralık itibariyle başladı. Tabletlerin dağıtımı şehirlere göre ve sırayla devam ediyor. Bu durum tüm öğrencilerin ücretsiz tablet başvurusunu nasıl yapacağı konusunda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet bilgisayarların dağıtımı süreciyle ilgi bilgilendirme yaptı.

MEB 500 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtıyor! 2021 Ücretsiz Tablet İçin Başvurular Sürüyor

Salgın sebebiyle Eğitim Bilişim Ağı ya da EBA üzerinden ve uzaktan eğitim gören ilk, orta ve Lise düzeyi öğrencileri, EBA sistemine ulaşmak için bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. İnternet konusunda yoğun çalışmalar yapılıyor ve her öğrencinin internete erişmesi sağlanmaya çalışılıyor. Bununla birlikte, özellikle birden fazla çocuğa sahip ailelerde, EBA sistemi ve uzaktan eğitim için birden fazla bilgisayar gereksinimi de ortaya çıkıyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, 500 Bin tablet bilgisayarı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak üzere 15 Aralık itibariyle çalışma başlattı. Bu ilk dağıtım aşaması illere ve belirlenmiş ihtiyaç sahibi öğrencilere göre devam ediyor. İkinci dağıtım 21 Aralık tarihinde başladı ve bu dağıtım süreci de devam ediyor. 2021 Ocak ayının ortasına kadar 500 Bin tablet bilgisayarın sahiplerine ulaştırılması hedefleniyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerin ücretsiz tablet için başvurunun nasıl yapılacağı konusunda araştırmaları da yoğun şekilde sürüyor. MEB tarafından dağıtılan 500 bin ücretsiz tabletle ilgili tüm bilgiler haberimizde.

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk Açıklama Yaptı, Tabletler Nasıl Dağıtılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımıyla ilgili bilgileri kamuoyuna duyurdu. 15 ve 21 Aralık tarihlerinde başlayan dağıtım süreçlerinde toplamda 200 Bin tablet bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. Yılbaşı sonrasında Ocak ayının ortasına kadar 300 Bin tablet bilgisayar daha ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. İnternete bağlanabilen ve uzaktan eğitim için her türlü donanıma sahip tablet bilgisayarlar, öğrencilerin EBA sistemine sorunsuz bağlanabilmesini sağlamayı hedefliyor.

OCAK AYINDA 300 BİN TABLET DAĞITILACAK!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Laptop alamayan ihtiyaç sahipleri için müjdeyi verdi. Pazartesi başlayacak başvurularla 300 bin Tablet daha dağıtılacak!

Ücretsiz Tablet Bilgisayar Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

İhtiyaç sahibi öğrenciler ve Velileri, ücretsiz tabletlerin kimlere dağıtıldığı ve nasıl başvuru yapılacağı konusunda yoğun bir araştırma yapıyor. Bu konuda MEB’ de herhangi bir başvuru bölümü bulunmuyor. Bakan Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürlükleri ve yanı sıra öğretim kurumlarının yönetimleri tarafından ihtiyaç sahiplerinin tespit edildiğini ve dağıtımında bu şekilde belirlenmiş olan öğrencilere yapıldığını kaydetti.

MEB Tarafından Ücretsiz Verilen Tabletleri Hangi Öğrenciler Alabiliyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, ücretsiz tablet verilecek olan öğrencilerin, ailelerinin gelir durumu, özel eğitime ihtiyaç duyup duymaması, okula giden kardeş sayısı ve akademik başarılarının dağıtımda esas alınan kıstaslar olduğunu açıkladı. Dağıtım öncesi bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda bir strateji oluşturuldu ve buna paralel olarak dağıtımlarda hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Buna göre 21 Aralık tarihine kadar 200 Bin tablet, ihtiyacı olan belirlenmiş öğrencilere ulaştırıldı. Yılbaşından sonraki süreçte, Ocak ayının ortasına kadar 500 Bin tablet bilgisayarın tamamı sahiplerine ulaştırılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed bilen  Zeynep bilen
Muhammed bilen Zeynep bilen - 4 ay Önce

Maddi durumum cok kötü gelirim yok esim calısmıyor görüntü lü telefon yok taplete ihtiyacım var cocugum okusun diye

Ülker Aktaş
Ülker Aktaş - 4 ay Önce

Kızlarım 1'inci sınıfa gidiyor ve evimizde bilgisayar tablet ve akli telefon olmadığı için Eba derslerine katılamıyor sizden ricam kızlarıma derslerine katılabilmeleri için tablet yada bilgisayar talep ediyor şuanda dokunmatik telefonum olmadığı için kardeşimin telefonun dan bu formu dolduruyorum lütfen sizden rica ediyorum talebi mi dikkatte alın lütfen

Güler naçıtarhan
Güler naçıtarhan - 4 ay Önce

Kiracıyım borçlarımı zorödüyorum evimde internet yok kızım derslere kaltılamıyor tablet veya bilgisayar a ihtiyacım var yardım edin lütfen neolur bize

Dilaver Tekin
Dilaver Tekin - 4 ay Önce

Benim iki öğrencim var kızım ikinc sınıfta olgun 6 gidiyorlar âmâ kızım hiç canlı derse girmiyor oğlum bazen öğrencilerin ders notuna göre karne verecekler canlı derse giremcek notlarna göre verecekler peki beniçocuklar im girmiyor nasıl olacak

Sefacan Akkurt
Sefacan Akkurt - 4 ay Önce

Ben ve kardeşim derslere katılamıyoruz o yüzden tablet yada bilgisayar istiyorum lütfen yetkili kişilere arz ederim

Edanur Deniz
Edanur Deniz - 4 ay Önce

Derslere giremiyorum 7 sınıf Mersin acilen tablete ihtiyacım var

Musa erdem
Musa erdem - 4 ay Önce

3 öğrencim var üçü nün de canlı dersi aynı anda oluyor bunların tablete ihtiyaçları var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Enver kabak
Enver kabak - 4 ay Önce

Merhaba hayırlı akşamlar ben engelliyim ilk okula giden bir oğlum var mümkünse ebe üzerinden derslerine kesintisiz katıla bilmesi için mümkünse sizden ricam tablet veya bilgisayar göndere bilirseniz çok sevinirim.


SIRADAKİ HABER