KYK Personel Alımı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır, Kaç Kişi Alınacak?

KYK memur alımı başvuruları 4 Ocak 2021 tarihinde başladı. KYK memur alımının başvuru şartları, kontenjanları ve nasıl yapılacağı haberimizde...

KYK Personel Alımı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır, Kaç Kişi Alınacak?

Son zamanlarda kamu kurumlarına pek çok sayıda memur alımı yapılıyor. Bu alımlardan biri de KYK’ya yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, KYK personel alımının yapılacağının açıklamasının ardından KYK memur alımı başvurularının nasıl yapılacağı, kaç kişinin alınacağı ve başvuru koşulları araştırılmaya başlandı. İşte KYK memur alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusunun cevabı ve KYK memur alımı ile ilgili tüm merak edilenler…

KYK MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

4 Ocak 2021 tarihinde KYK’ya yapılacak olan memur alımı başvuruları alınmaya başladı. 4 Ocak’ta başlayan başvurular 20 Ocak 2021 tarihi saat 17.00’a kadar alınmaya devam edecek.

KYK MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

KYK memur alımı başvuruları "basvuru.gsb.gov.tr" adresinden elektronik olarak gerçekleştirilecektir. Adayların “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu”nu doldurması gerekmektedir.

KYK MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen koşulları taşıyor olması gerekmektedir.

2. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

3. Adayların, en az lisans düzeyinde, yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

4. 2020 yılında yapılan KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

5. Adayların 20 Ocak tarihinden itibaren 65 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

6. Sosyal Güvenlik Kurumundan dul ve yetim aylığı hariç olmak üzere emeklilik aylığı almaması gerekmektedir.

7. Adayların, görevlerini devamlı yapmasına engel olacak bir hastalığı olmaması gerekmektedir.

8. Adayların tam zamanlı çalışmasına engel olacak bir durumu olmaması gerekmektedir.

BUNLARA DİKKAT!

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna olarak belirtilenler hariç, sözleşmenin feshedilmesi nedeniyle görevinden ayrılan adayların müracatlarının kabul edilmesi için sözleşmelerinin feshedildiği tarihten itibaren 1 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Bu durum sonradan anlaşılırsa, kişilerin yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile sözleşmeleri iptal edilecektir. Başvurunun son gününden itibaren, adayların aranan şartları taşıyor olması gerekmektedir.

KYK MEMUR ALIMI KONTENJANLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı duyurusunda KYK’ya alınacak olan memurlar ile ilgili kontenjanlara yer verildi.

kyk-personel-alimi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER