Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un Eğitim Bakanı'nı İdam Etti

Zalimliği ile tanınan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un bu kez de yeterli görüntülü arama yapmadığı gerekçesi ile Eğitim Bakanı'nı idam ettirdi.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un Eğitim Bakanı'nı İdam Etti

Dünya genelinde adeta şok yaşamasına sebep olan bir olay meydana geldi. En dışa kapalı ülkeler arasında bulunan Kuzey Kore, bu kez farklı bir olaya imzasını attı. Dünyanın en tartışmalı liderleri arasında bulunan Kim Jong-Un tekrardan sıradışı bir haberle dünya gündeminde yer aldı. Çoğunlukla zalimliği, aldığı tuhaf kararları ve en yakınlarını bile acımadan harcaması ile bilinen Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un bu defa ise kendi Eğitim Bakanı’nı idam ettirdi. İşte Kuzey Kore’de meydana gelen son olay hakkında detaylı bilgiler…

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi olarak bilinen Kuzey Kore, liderleri Kim Jong-Un istemediği sürece dışarıya bilgi vermiyor. Dolayısı ile Kuzey Kore hakkında bilgi toplamak oldukça zor bir durum olurken ülke hakkında çıkan flaş haberler de uluslararası medya Güney Kore merkezli kaynaklar tarafından iletiliyor.

Lider olan Kim Jong-Un aldığı acımasız kararlar ve zalimliği ile bilinmekte. Kendi eniştesini toplantıdan bir anda çıkarıp köpeklerle dolu bir kafes atması ve bir generali de piranalara parçalatarak öldürmesi ile gündeme gelen lider dünyayı dehşete uğratmaya devam ediyor.

Salgın sürecinde ekonomik anlamda zor günler geçiren lider, bir taraftan da askeri geçit törenleri düzenliyor ve düşmanlarına gözdağı veriyor. Edinilen bir şok edici bilgi ise Kovid-19’a yakalanan vatandaşların kurşuna dizilerek infaz ettirildiği olmuştu. Ancak resmi açıklamalarda ise Kuzey Kore’de korona virüs vakasına hiç rastlanmadığı ifade edilmişti.

New York Post ve Mirror’da yer alan haberlere göre Kuzey Kore lideri, Eğitim Bakanı’nı yeterli görüntülü arama gerçekleştirmediği sebebiyle idam etti ve tüm dünyayı tekrardan şoka uğrattı. İdam edildiği öne sürülen Eğitim Bakanı’nın adı ise haberlerde yalnızca “Park” olarak geçti ve 50'li yaşlarında olduğu dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER