Kuzey Kore Lideri Kim, ABD'yi Nükleer Silahla Tehdit Etti!

Kuzey Kore’nin diktatör lideri Kim Jong Un, ABD’yi ülkenin en önemli düşmanlarından ilan etti ve nükleer silah kapasitesini artırma tehdidi yöneltti.

Kuzey Kore Lideri Kim, ABD'yi Nükleer Silahla Tehdit Etti!

Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da düzenlenen İşçi Partisi kongresinde, Kuzey Kore’nin genç lideri Kim Jong Un, nükleer silahlanma konusundaki tehditlerini sürdürdü. Kore haber kaynaklarına göre Kuzey Kore lideri, ülkenin korunma ve misilleme amaçlı olarak, nükleer silah kapasitesini geliştireceğini ve ABD gibi düşmanlarla baş edebilmek için silah kapasitesinin artırılacağını ifade etti.

‘ABD’de iktidarda kim olursa olsun politika değişmez’

Kim Jong Un, konuşmasında Kuzey Kore’nin füze testlerini sürdürdüğünü ve nükleer denizaltı için de çalışmaların sürdüğünü aktardı. Un, bununla birlikte “Dış politikamızın ve gelişmemizin en büyük engeli olan ABD’yi yenme” odaklı çalıştıklarını söyledi.

ABD’de değişen başkan konusunda ise Kuzey Kore lideri, “İktidarda kim olursa olsun, ABD’nin Kuzey Kore politikası değişmez” dedi.

Joe Biden, Kim Jong Un ile görüşebilir

Öte yandan, 20 Ocak’ta başkanlık görevini devralacak olan Joe Biden, birkaç ay önce yaptığı bir konuşmada, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile, nükleer faaliyetlerin sonlanması durumunda görüşebileceğini söylemişti.

Görevi 10 gün sonra bırakacak olan Donald Trump, 4 yıllık başkanlığı döneminde Kim Jong Un ile 3 kere buluştu ve silahlanmadan vazgeçilmesi durumunda yaptırımların azaltılması önerisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER