Kredi kartı ve Kredi Borcu Olanlara Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ tan Dikkat Çeken Kısa Mesaj!

Kredi ve Kredi Kartı borcu olanlara kötü haber geldi! Ziraat Bankası ve Vakıfbank sabah saatlerinde yeni gecikme faizi kararını SMS ile vatandaşlara bildirdi. Tüm vatandaşları üzen haber geldi. İşte Vakıfbank ve Ziraat Bankasından sabah saatlerinde gelen kötü haber!

Kredi kartı ve Kredi Borcu Olanlara Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ tan Dikkat Çeken Kısa Mesaj!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yükseltilen faizlere paralel olarak, tüm bankalar faiz oranlarını yükseltti. Önce özel bankalarda başlayan faiz yükselmesi, kamu bankaları tarafından da uygulandı. Buna göre kredi ve kredi borcu geciktirme faizleri de yükseltildi. Vakıfbank ile Ziraat Bankası, faiz yükselişi ve yeni oranlarıyla ilgili yeni bilgileri, tüm müşterilerine kısa mesaj yoluyla gönderdi.

Kredi ve Kredi Kartı Gecikme Faizleri Yükseldi

Merkez Bankası tarafından 2020 Yılının son günlerinde politika faizini 2 puan yükseltmesinin ardından, önce özel ardından kamu bankaları da tüm faiz oranlarını yükseltti. Bu durum kredi kartı ve kredi gecikmelerinde geçerli olan faiz oranlarının da yükselmesine neden oldu. Bu değişiklikler, kamu bankalarının müşterilerine yeni faiz oranlarını kısa mesaj yoluyla göndermesine neden oldu. Vakıfbank ve Ziraat Bankası, tüm müşterilerine yeni faiz oranları kısa mesaj olarak tek tek gönderdi. Gönderilen mesajda, ek hesap ve gecikme faizleriyle ilgili tüm yeni oranlar, müşterilere iletildi.

Merkez Bankası Politika Faizini 2 Puan Yükseltti

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Aralık 2020 tarihinde faiz oranlarını % 15 düzeyinden % 17 düzeyine çıkarmıştı. Bu faiz artışına ilk tepkiler özel bankalardan geldi. Tüm faiz oranlarını yeniden belirleyen bankalara, ardından kamu bankaları da katıldı. Geniş çaplı bir şekilde vadeli hesaplardan, gecikme faizine kadar tüm faizlerde artışlar yaşandı. Artan faiz oranlarıyla ilgili genel bilgiler, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından kısa mesaj yoluyla, tüm müşterilerine de gönderildi.

Vakıfbank’ tan Gönderilen Kısa Mesaj

Faiz artışlarıyla birlikte Vakıfbank’ tan tüm müşterilerine gönderilen mesaj şu şekilde; “Vakıfbank bünyesin de barındırmış olduğu müşterilerine attığı kısa mesaj içerisinde: 2021 yılının 5 Ocak tarihi itibari ile geçerli olacak ek hesapların aylık faiz oranlarının %1,59 olması gereken yere %1,79oranlarında, gecikme faizi aylık oranlarının da%1,89 olması gereken yere %2,09 oranlarında olacaktır.”

Benzer şekilde Ziraat Bankası tarafından müşterilere gönderilen mesaj şu şekildeydi; “değerli Müşterimiz, 25.01.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak koşulu ile Kredili Mevduat Hesabının aylık aktif faiz oranı %1,79, gecikme faiz oranı ise aylık olarak %2,09 olup bu yüzdeler uygulanacaktır”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer
Muammer - 1 hafta Önce

Onca sayfa köpürtülerek verilen haberin bir kıymeti yok. Önceki dönemde faiz oranı 0.49 du. Şimdi 1.44 e uygun demişsiniz. Bu arada TEB 1.35 ten veriyor, hem de 3 ay ertelemeli.

Mustafa çam
Mustafa çam - 1 hafta Önce

Kredi çekemiyorum

abduah iyidiker
abduah iyidiker - 1 hafta Önce

Dürün bükün.....bir yerinize.....

SIRADAKİ HABER