Koronavirüs Aşı Sırasını Kaçıran Vatandaşlar Ne Yapacak?

Aşılanmanın başladığı bugünlerde, aşı ile ilgili çok sayıda sorularda gelmeye başladı. Aşı sıramı kaçırırsam ne olacak? Sorusu vatandaşlar tarafından sık bir şekilde sorulmaya başladı. Merak edilen o sorunun cevabı haberimizde

Koronavirüs Aşı Sırasını Kaçıran Vatandaşlar Ne Yapacak?

Bir yılı geçik bir süredir bütün dünyanın etkisi altına girdiği koronavirüs, bir yıla yakın bir süredir de ülkemizde vaka ve can kayıplarına sebebiyet verdi. Konunun uzmanları tarafından uzun bir süredir aşı ve ilaç üzerine deneyler yapılıyordu. Farklı farklı ülkelerden ard arda aşı ile ilgili sevindirici haberler gelmeye başlamıştı. Ülkemizde de nihayet aşılama bugünlerde başlamış koronavirüsü yenme konusunda büyük bir adım atılmış oldu.

 Koronavirüs aşı sırasına kaçıran vatandaşların ne yapacağı ise merak konusu oldu.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı sırası gelip de aşı olmaya kaçıran kişilerin ancak grupta bulunan kişilerin aşılamasının bitmesinden sonra aşılama işlemini yapacağını iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber Ankara Şehir Hastanesine gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs aşısını ilk dozunu olduktan sonra Cumhurbaşkanına eşlik eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama ile ilgili merak edilen soruların cevabını verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın da büyük sıkıntıların yaşandığını, kaybedilen kişilere ise Allah'tan rahmet dilediğini iletti. Açıklamasını devamında Koca, koronovirüs salgınından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu o nedenle vatandaşların sırası geldikçe herkesin aşı olmasını önerdiğini sistemde bugün canlı olarak Türkiye'de ne kadar koronavirüs aşısı yapıldığını gösterdiklerini dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşağı yapabilmiş olan ve canlı gösterebilen başka bir ülke olup olmadığını bilmediğini kaydetti.

Koronavirüs aşı sürecinin ise şeffaf bir şekilde götüreceğine vurgulayan Koca, bundan sonra aşı programı anlık canlı ve şeffaf bir şekilde götürüleceğini, hatta şehir bazında canlı göstermek istediğini vatandaşların müsterih olmasını ve sırası gelince yaptırmalarının çok önemli olduğunu vurguladı. Sırası geçen vatandaşların ise, grubun aşılamasının bittikten sonra sıraya geçirenlerin açıklanacağını bu nedenle aşıyı mutlaka yaptırmak konusunda hassasiyet göstermelerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER