Jack Ma öldü mü? Ali Baba kurucusu Jack Ma kayıp bulunamıyor!

Ali Baba kurucusu Jack ma öldü mü? Toplantılarına katılmayan, Twitter kullanmayı bırakan ve öldürüleceği hakkında video çıkan ünlü iş adamından haber alınamıyor. Dünya genelinde tek bir soru var Jack Ma nerede?

Jack Ma öldü mü? Ali Baba kurucusu Jack Ma kayıp bulunamıyor!

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Ali Baba, kurucusuyla ilgili zor günler yaşıyor. Son 2 aydır ortalıkta gözükmeyen ve öldüğünden şüphelenilen Jack Ma dünya basınında geniş yankı buldu. İngiltere ve Amerika'nın önemli haber kanalları bugün konuyu manşetlerine taşıdı. En son Kasım ayında görülen ve hükümetle ilgili sorunlar yaşadığı bilinen Jack Ma kayıp olarak adlandırılıyor. İşin ilginç yanı ise Çin Hükümeti veya Alibaba tarafından haberleri yalanlayan bir açıklama gelmedi. 60 günden uzun bir süredir gözlerden uzak olan başarılı iş adamın öldürüldüğü tahmin ediliyor.

Jack Ma Öldü Mü?

İngiliz basınında yer alan habere göre, Jack Ma'nın öldürüleceğiyle ilgili iddiaların bulunduğu bir video geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı. Guo Wengui tarafından yapılan açıklamalarda Jack Ma'nın Çin Hükümeti tarafından büyük bir tehdit altında olduğu, ya hapse atılacağı ya da öldürüleceği ifade ediliyor. Bunun sebebi olarak ise Jack Ma'nın ülkenin bankacılık sistemi için büyük bir tehdit oluşturduğu belirtilerek Çin için büyük bir sorun teşkil ettiği belirtiliyor. Jack Ma Ekim ayında Çin kamu bankaları hakkında yaptığı eleştiriler sonrasında kayboldu.

Alibaba'nın kurucusu ve dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Jack Ma, Ekim ayında yaptığı açıklamalarda Çin bankalarının zamanın gerisinde kaldığını ifade etmişti. Çin Hükümeti'nin Jack Ma'ya karşı operasyonlar içinde olduğu biliniyordu. Ant Grubu'nun terörirzm suçlamalarıyla borsalardaki işlemleri durdurulmuş, üst düzey yöneticiler için soruşturma açılmıştı.

2 aydan uzun süredir kendisinden haber alınamayan Jack Ma'nın öldürüldüğü düşünülüyor. Bu iddiaları yalanlayacak açıklamalar ise Alibaba veya Çin Hükümeti tarafından yapılmadı. Dünyanın en zenginlerinden biri olan Jack Ma'nın sağlık durumu hakkında son dakika bilgilerini yakından takip ediyor olacağız.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER