İtalya’da Otopark Çöktü

İtalya'da bir pandemi hastanesinin otoparkı çöktü. Yaşanan olayda ölü ya da yaralı bulunmuyor.

İtalya’da Otopark Çöktü

İtalya’da çöken otopark sonucu araçlar göçük altında kaldı. Napoli kentinde yaşanan olayda araçlar otopark ile birlikte çöktü. Oluşan göçüğün 500 metrekare olduğu bildirildi. Araçlar alandaki 20 metrelik derinliğe gömüldü.

İtalya’nın Napoli kentinde meydana gelen otopark göçüğü beraberinde hastane çalışanlarına ait 3 aracı da götürdü. Olay Napoli kentinin doğusunda bulunan Mare di Ponticelli Hastanesi’nin otoparkında yaşandı. Şehirde saatler 07.00’ı gösterirken otopark 20 metrelik bir derinlikle çöktü.

Hastane alanında belirtilen göçüğün ölçülerinin en az belirtilen ölçülerde olduğu söylendi. Ölü veya yaralı yok. Can kaybının yaşanmadığı göçüğün nedeninin otoparkın alt yapısında bulunan sızıntı olabileceği yapılan tahminler arasında.

Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

En az 20 metrelik derinliği bulunan 500 metrekarelik alanda Napoli itfaiyesi arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. İtfaiye ekibi olay yaşanan alanı kapatarak çalışmaları devam ettirmekte. Savcılık ise otoparkta yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatma kararı aldı.

Yabancı kaynaklar konu ile ilgili hastanenin otoparkında yaşanan göçük ile ilgili olay yaşanmadan hemen önce çok yüksek bir ses duyulduğunu söylediler.

“The Local” isimli haber sitesi konu ile ilgili olarak yaşanan olayda can kaybının görülmediğini yazdı. İtalyan itfaiyesi ise Twitter aracılığı ile arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade etti.

Hastane alanı çalışmalar sebebi ile kapatıldı. Korona virüs hastalarının tedavi edildiği hastane çevresinde yaşanan olay ise korkuttu! Olay sonucunda korkunç görüntüler meydana geldi. Pandemi hastanesinde yaşanan korkunç gelişmeler dev bir çukur oluşmasına sebebiyet verdi. Yaşanan göçük inanılmaz görüntülere sahne oldu. Kovid-19 teşhisi konulan hastaların tedavilerinin gerçekleştiği hastanede panik dolu anlar yaşandı. Öncelikle büyük bir patlama sesi duyulurken hastane çalışanlarına ait olan 3 araç göçük altında kaldı. Yaşanan korkunç olayda ise herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamakta. Arama kurtarma çalışmaları ise sürdürülüyor.

Sabahın erken saatlerinde meydana gelen yüksek sesli patlama ve oluşan büyük çukur üzerinde bulunan araçları da beraberinde götürdü.

Yaralanma yaşanmayan olayda itfaiye ve polis ekipleri şüphelendikleri bir diğer konunun otopark bölgesi altında bulunan yerde gaz borularının patlamış olma ihtimallerinden şüphelendiklerini açıkladı. Patlama sonrasında hastanede elektrikler de kesildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Daisy eleven
Daisy eleven - 1 hafta Önce

Çok şükür can kaybı yok ya, çok üzülüyorum böyle haberlerde

SIRADAKİ HABER