İstanbul’a Kar Geliyor! Valilik hangi açıklamayı yaptı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği İstanbul'da kar yağışı olacağı haberini verdi. Yapılan açıklama ve bu haftanın nasıl geçeceğine dair bilgiler

İstanbul’a Kar Geliyor! Valilik hangi açıklamayı yaptı?

İstanbul son dönemde kuraklık ile boğuşuyor ve ilerleyen zamanlar için endişeleniyordu. Barajların doluluk oranları panik yaratırken geçtiğimiz günlerde yağan yağmur ise halkı sevindirdi. İstanbul hakkında korkular devam ederken İstanbul Valiliği konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kamuoyu yağışların hangi aralıklarla devam edeceğini merak ederken Valilik yağış geliyor açıklamalarında bulundu. Tüm şehir kar yağmasını beklerken İstanbul Valiliği bu durum hakkında neler söyledi? İşte konu ile ilgili detaylar…

İstanbul’da yağışlar ile ilgili endişeler sürerken kuraklık mı geliyor soruları halkı endişeye sürükleyecek durumdaydı. Barajların doluluk oranları oldukça az oranda gösterilirken alarm verilmişti. Ancak müjdeli haber geldi. İstanbul Valiliği beklenen açıklamayı yaptı. İstanbul’a kar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı bildiri sonrasında Valilik de müjdeyi duyurdu. Yapılan açıklamaya göre elde edilen bilgiler ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Cumartesi günü için İstanbul’da karla karışık yağmur beklenirken günün ilerleyen saatlerinde yağış yerine tamamen kar beklenmekte. Cuma gününün aralıklı yağmur yağışı ile geçmesi beklenirken cumartesi günü akşamının ise kar yağışı ile geçmesi beklenmekte. Yapılan tahminlerde Cuma günü yağışlı cumartesi akşamının ise kar yağışı ile geçmesi tahmin edilmektedir.

Kar yağışı 4 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı tahminlerde kar yağışının 4 gün süreceğini ifade etti. Cuma günü akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının 4 gün boyunca sürmesi bekleniyor. Bugün akşam saatlerinde başlaması beklenen kar, pazartesi gününe kadar devam edecek.

Bu hafta nasıl geçecek?

15 Ocak 2021 tarihinde karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen hava durumu akşam saatlerinde yerini kar yağışına bırakacak.

16 Ocak 2021 tarihinde parçalı çok bulutlu şekline başlaması beklenen günün öğle saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde geçmesi beklenirken akşam saatlerinde ise kar yağışı görülecek.

17 Ocak 2021 tarihinde ise Pazar gününün aralıklı bir şekilde kar yağışlı geçmesi beklenirken hava sıcaklığının ise 0 ile 2 derece olması yapılan tahminler arasında.

  1. Ocak 2021 Pazartesi günü çok bulutlu geçerken akşam saatlerinde kar yağışı gözlemlenecek. Yapılan tahminler hava sıcaklığının -2 ile 4 derece arasında geçeceğini göstermekte.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER