İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İstanbul'a kar cuma ve cumartesi günleri yağacak. 

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

"İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusunun yanıtı herkes tarafından merak ediliyor. Meteoroloji, "İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusunun yanıtını verdi. 

Meteoroloji tarafından yayınlanan verilere göre, İstanbul'a kar cuma ve cumartesi günleri yağacak. 

Kuvvetli sağanak ve kar yolda!

Özellikle İstanbul olmak üzere Türkiye'nin batısında alçak basınç sistemlerinin etkisini gösterdiği biliniyor. AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, güneyde etkili olan nemli ve ılık havayı Marmara Bölgesi'ne getiren sistemler sebebiyle hafta sonu etkili olan yağışlar gibi bu hafta içerisinde de İstanbul'un kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

12 Ocak Salı günü Arnavutköy, Silivri ve Çatalca ilçelerinde sabah saatlerinde yağışların başlayacağı ve öğle vakitlerinde söz konusu yağışların İstanbul geneline yayılacağı öngörülüyor. İstanbul'da aralıklı olarak şiddetli sağanağın etkisini göstermesi bekleniyor.

Şiddetli yağışların 13 Ocak Çarşamba günü sabah vakitlerinde etkisini yitireceği tahmin edilirken, Sibirya'dan geleceği öngörülen soğuk hava dalgasıyla beraber hava sıcaklıklarının hızlı bir şekilde düşmesi bekleniyor. 14 Ocak Perşembe günü ise İstanbul'da kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. 

Fırtına uyarısı geldi!

Ayrıca, Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Manisa, Muğla ve İzmir'de bugün şiddetli fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Ege'de etkisini gösteren şiddetli fırtına nedeniyle Meteoroloji tarafından 6 şehrimize "sarı uyarı" yapıldı.

Öğle vakitlerinde Kıyı Ege'de etkili olmaya başlayan rüzgârın bugün güneybatıdan şiddetli rüzgâra ve fırtınaya dönüşmesi beklenirken, aralıklı olarak şiddetli fırtınanın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. 

Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Manisa, Muğla ve İzmir'de etkisini gösterecek olan şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşların önlem almaları gerektiği ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER