İspanya’da 3 Türk Dizisi Gündemden Düşmüyor

Kızım, Kadın ve Sen Çal Kapımı isimli diziler İspanya'da başarılara imza attı ve Medyapım yaptığı paylaşımla kutladı.

İspanya’da 3 Türk Dizisi Gündemden Düşmüyor

Türk dizilerinin başarısı yurt dışında da takdir edilmekte. Korona virüse rağmen Türk dizileri bu kez İspanya’da başarılara imza attı. İspanya dışında farklı ülkelerde de çok izlenmekte olan diziler son dönemlerde İspanya’da gündemden düşmüyor. Kanalların aradığı hazır içerik olarak gösterilen ve İspanya halkını da çok etkileyen Türk dizileri dikkatleri üzerinde tutmakta.

Türkiye’de de çok beğenilen Kızım isimli dizi tıpkı Kadın isimli dizi gibi prime-time’da ekrana gelip geniş bir izleyici kitlesinin sahibi olmuştu. Ardından çok izlenen bu iki dizi sona erse de Sen Çal Kapımı İspanya’da gündemde.

Medyapım Kutladı!

Prime-time’da ekranlara gelip çok izlenen Kadın,Kızım ve Sen Çal Kapımı dizilerinin İspanya’da göstermiş olduğu başarıları Medyapım yaptığı paylaşım ile kutladı.

Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda bu 3 Türk dizisinin hangi noktalara geldiğini belirterek gururla sundu. Yaptığı paylaşım üzerine Kızım, Kadın ve Sen Çal Kapımı İspanya’nın iki büyük kanalında rekabet etmekte notu ile dikkat çekti.

Türk dizileri daha önceden de farklı ülkelerde yayınlanıyor ve ilgi ile karşılanıyordu ancak bu kez İspanya’da çok büyük başarılara imza attı. İspanya’nın geniş bir içerik ağına sahip olması ve bir AB ülkesi olması bir ilki oluşturuyor. Bu durum Medyapım ve MF Yapım ve Türk dizi sektörünün adeta gurur tablosu haline geldi.

Adeta bir tutku haline gelen Türk dizileri İspanya’da büyük yankı oluşturmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde İspanyollar Türk dizileri için Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliğine ulaşmaya çalışıyor. Telefon, elektronik posta ve mektup yolları ile İspanya halkının ulaşma çabaları gözlemlendi. İspanya halkının sosyal yaşamlarının bir parçası haline gelen Türk dizileri sayesinde artık Türkiye’ye daha farklı bir göz ile bakıldığı gözlemlenildi. Ulaşılan telefon, elektronik posta ve mektuplarda aktörler ve senaristlere tebrik mesajları gönderildiği öğrenildi. Tebrik mesajlarının yanı sıra İstanbul’a gelip oyuncular ile tanışmak isteyenler de bulunuyor.

Türk dizilerinin İspanyol seyircileri pandemi dolayısı ile yaşanan zorlu süreci Türk dizileri sayesinde aştıklarını söyledi. Diziler aracılığı ile gelenekleri, mutfak kültürü ve oyuncuları tanıdıklarını belirten halk tebrik mesajlarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER