Instagram Çöktü Mü? Instagram Ne Zaman Düzelecek?

Popüler uygulamaya 19 Mart günü saat 20.25 itibariyle kullanıcıları tarafından giriş yapılamadı. Kullanıcılar uygulamanın çöküp, çökmediğini merak ediyor.

Instagram Çöktü Mü? Instagram Ne Zaman Düzelecek?

Popüler uygulama Instagram saat 20.25 itibariyle  giriş yapmak  isteyen kullanıcılar tarafından kullanılamadı. Instagram kullanıcıları,  Instagram'a girdiklerinde problem ile karşılaşması sonucu Instagram'a ne olduğunu merak etmeye başladılar. Milyonlarca  insanın kullandığı,  hikaye,  anlık fotoğraf,  mesajlaşma,  canlı yayın  gibi  özellikleri bulunan Instagram'ın bir anda dünya çapında  kullanılamaz hale gelmesi insanları meraklandırdı.  Bakan Yardımcısının yapmış olduğu açıklamaya göre,  Instagram ve WhatsApp’da yaşanan sorunun USOM raporuna göre Türkiye kaynaklı olmayıp yurtdışı kaynaklı olduğu öğrenildi.  Instagram kullanıcıları internette, Instagram  çöktü mü Instagram’a  ne oldu, Ne zaman düzelecek ?  Sorularını aratmaya başladı.

Konu ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklama yaptı,  Bakan yardımcısı Sayan, ‘’ USOM raporuna göre WhatsApp ve Instagram trafik yerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır’’  ifadesini  kullandı.

 Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan  kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Instagram'da yaşanan sıkıntının Türkiye kaynaklı değil yurt dışı kaynaklı olduğunu vurguladı.

Sosyal medyada yaşanan giriş sorunları nedeniyle Instagram kullanıcıları Instagram'a neden giriş yapamadıklarını,  Instagram'ın çöküp çökmediğini merak ediyor ve internette araştırıyor.

Instagram'a giriş yapan kullanıcılar, ‘’ akış  yenilenemedi’’ problemi ile karşılaşıyor.

Kullanıcılara,  beğeni, yorum ve mesaj iletileri gitmezken WhatsApp'ta da buna benzer problem yaşanıyor.

Konuya ilişkin ilk açıklama ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan  geldi.  Sayan,  kişisel Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada sorunun kaynağına yer verdi. 

Kullanıcılarının merakla beklediği Instagram Çöktü mü?  Sorusunun cevabını bakan yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan geldi.

Sayan Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, ‘’ USOM raporuna göre WhatsApp ve Instagram trafik verilerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır’’  ifadelerini kullandı.

 Instagram Ne Zaman  Düzelecek?

 Sorunun yurtdışı kaynaklı olmasından dolayı şu anlık bu konuya ilişkin herhangi bir bilgi  elde edilemiyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER