İlber Ortaylı’dan Canlı Yayında ‘Maşallah’ Açıklaması: Gerçekten Aptallar

Ortaylı, Cansu Canan Özgen için ‘Maşallah, şuna bak’ ifadelerini kullanmıştı. Taciz gibi iddiaların öne sürülmesinin ardından Ortaylı, “Gerçekten aptalar” dedi.

İlber Ortaylı’dan Canlı Yayında ‘Maşallah’ Açıklaması: Gerçekten Aptallar

Tarif profesörü İlber Ortaylı, geçtiğimiz günlerde canlı yayında sunucu Cansu Canan Özgen için ‘Maşallah, şuna bak’ ifadelerini kullanmıştı. Taciz gibi iddiaların öne sürülmesinin ardından Ortaylı, “Gerçekten aptalar” dedi.

‘Ben ona her zaman maşallah derim’

Instagram üzerinden canlı yayın yapan sunucu Cansu Canan Özgen’in programına katılan tarihçi İlber Ortaylı, programın sonunda, yayının kapandığını zannetmiş ve “Maşallah, şuna bak” demişti. Ortaylı’nın bu sözleri sosyal medyada tartışma yaratmış ve “taciz” gibi iddialar öne sürülmüştü.

Ortaylı, Hürriyet’in haberine göre Cansu Canan Özgen ile ilk defa bir programa katılmadığını ve Özgen’i akıllı, güzel ve kendini geliştirmiş biri olarak gördüğünü söyleyen Ortaylı, Özgen için “Buna tabii ki maşallah denir, başka ne denir?” dedi.

‘İltifatı alıp taciz devşirmek akıl alır gibi değil’

Ortaylı, Cansu Canan Özgen için söylediği sözleri alarak bir taciz iddiası ortaya atmanın akıl alır gibi olmadığını belirtti. Kadınların, kendilerine yönelik tacizleri anlattığı #metoo hareketinin gündeme gelmesinin bu denli basit olmadığını belirten Ortaylı, “Türkiye’nin taciz konusunda ciddi bir problemi var. Her şey bu kadar basitleştirilmemeli” dedi.

Programdan sonra Özgen ile konuşmadığını belirten Ortaylı, yeniden program yapacağını ve o zaman konuşacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER