İhraç kararı iptal edilen Ümit Özdağ: Tehdit ediliyorum!

Mahkeme tarafından hakkındaki ihraç kararı iptal edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, tehdit edildiğini söyledi. 

İhraç kararı iptal edilen Ümit Özdağ: Tehdit ediliyorum!

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ ile bağlantısı olduğunu söylemesinin ardından partiden ihraç edilen ve mahkeme tarafından hakkındaki ihraç kararı dün iptal edilen Ümit Özdağ, bugün kameraların karşısına geçti. Özdağ, Muğla İl Başkanı'nın "Mahkeme tarafından karar verilmeden önce imza vermem." şeklindeki ifadesini hatırlatarak, söz konusu ismin yanında gideceğini ve kendisine teşekkürlerini sunacağını söyledi. Basın aracılığıyla tehdit edildiğini kaydeden Özdağ, Muğla'ya gitmesi halinde gerekenin yapılacağına ilişkin söylemlerde bulunulduğunu ifade etti. Özdağ, çeşitli baskılar sonucu Muğla'da 45 kişinin zorla istifa ettirildiğine dikkat çekerek, İl Başkanı'na tehditler yağdırıldığını belirtti.

"CHP, bizim kurucumuz olamaz"

Özdağ, mahkeme tarafından verilen karara saygı gösterilmesi gerektiğini kaydederek, kararın ardından basın toplantısı düzenleyeceğine ilişkin bilgiyi İYİ Parti gruba aktardığını söyledi. Herkesin demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne bağlı kalması gerektiğini ifade eden Özdağ, Çanakkale Belediye Başkanı olan Ülgür Gökhan'a da tepki gösterdi. Özdağ, "İYİ Parti'nin CHP sayesinde var olduğuna" dair söylemlerde bulunan Gökhan'ı eleştirerek, CHP'nin hiçbir şekilde İYİ Parti'nin kurucusu veya koruyucusu olamayacağını söyledi. Özdağ, CHP'nin senelerdir alabildiği oyun yarısını İYİ Parti'nin 7 ay içerisinde aldığını ifade etti.

"Kandil'den emir alıyorlar"

Terör konusunda 13 tane kitap yazdığını belirten Özdağ, HDP'nin siyasi parti olmadığına dikkat çekti. Özdağ, HDP'lilerin İmralı ve Kandil'den aldıkları emirleri uyguladıklarını belirterek, Avrupa veya ABD'de bu tarz bir partinin varlığını devam ettiremeyeceğini söyledi. HDP'nin Türkiye'nin birlik ve beraberliğine karşı düşmanlık sergilediğini kaydeden Özdağ, ülkemiz için önemli konularda tüm partilerin ortak bildiriye imza attığını ancak HDP'nin buna hiç yanaşmadığını ifade etti. Özdağ, HDP'nin düşmanların yanında durduğunu belirterek, Türkiye'nin sıkıntılı bir durumla karşılaşması durumunda HDP'nin ülkemizi sırtından vuracağına dikkat çekti. Özdağ, HDP'nin mutlaka kapatılması gerektiğini söyledi.

Özdağ neden ihraç edilmişti?

Özdağ, Kazakistan'da yer alan Türk-Kazak İş Adamları Derneği'nin FETÖ'cü bir dernek olduğunu ve söz konusu derneğin yöneticiliğini İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu'nun yaptığını aktarmıştı. Kavuncu'nun FETÖ ile bağlantısı olduğunu ileri süren Özdağ, bu konuda parti lideri Akşener'i kuruluş aşamasında uyardığını söylemişti. Özdağ, Kavuncu'nun FETÖ'cü bir dernekle bağlantısı olduğuna ve parti kurucusu olmaması gerektiğine dair uyarılar yaptığını ifade etmişti. Kavuncu'nun parti kurucusu olmadığunu ancak İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Özdağ, söz konusu ismin FETÖ'den tutuklu olan Enver Altaylı'nın yeğeni olduğunu aktarmıştı. 

Söz konusu iddiaları kabul etmeyen ve kendisine iftira atıldığını belirten Kavuncu, Türkiye'de senelerdir iş hayatında yer aldığını ve birçok insanın çalıştığı bir kurumda yönetici olduğunu ifade etmişti. Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuş, bunun üzerine Özdağ İYİ Parti'den ihraç edilmişti. Özdağ, İYİ Parti'den haksız yere ihraç edildiğini söylemiş ve söz konusu karar nedeniyle yargıya gideceğini belirtmişti. "İhracı kabul etmiyorum." diyen Özdağ, hukuka aykırı bir karar verildiğini ileri sürmüştü. Akşener ise Özdağ'ın iftira niteliğindeki açıklamaları sebebiyle ihraç edildiğini açıklamıştı. Özdağ'ın ihraç kararı dün mahkeme tarafından iptal edilmiş ve Özdağ, adaletin yerini bulduğuna dair bir paylaşım yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER