Hakkari’de Çığ: 1 Asker Şehit Oldu, 1 Asker Aranıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari’de kardan dolayı kapanan yolun açılması için yapılan çalışmalarda, çığ altında kalan 2 askerden birinin şehit olduğunu duyurdu.

Hakkari’de Çığ: 1 Asker Şehit Oldu, 1 Asker Aranıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari’de kardan dolayı kapanan yolun açılması için yapılan çalışmalarda, çığ altında kalan 2 askerden birinin şehit olduğunu, diğer askerinse arama çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

Hakkari’de devam eden yoğun kar yağışlarında, kapanan yolları temizlemek için çalışma yapan Mehmetçik, çığ altında kaldı. 2 askerin çığ altında kaldığı olayda bir asker şehir olurken, diğer asker hala aranıyor.

Bakanlık’tan açıklama: Personelimiz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

Milli Savunma Bakanlığı’nın, konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

"Hakkâri/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır. 

Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. 

Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur. 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna soydan
Suna soydan - 3 hafta Önce

Ben vurmuş tüm ama bana dedikleri biz doldurduk sizi kaydedemeyiz dediler inşAllah bizide görürlerse vizede verirler ebaya bile giremiyorum yok ki girelim fakirlere verilmez zenginlere verirler anca

SIRADAKİ HABER