Gidecek Yerim Yok Dediği Halde Ceza Kesilmişti. Emniyet Özür Diledi O İse Polis Haklı Dedi

Geçtiğimiz günlerde hepimizi üzüntüye boğan bir olay yaşanmıştı. Kalacak ve gidecek bir yeri olmayan bir vatandaşa ceza kesilmiş ve durum halkın tepkisine neden olmuştu. Ceza kesilen adamın kim olduğu ve polislerin ona neden ceza kestiği merak konusu oldu. O adam şimdi nerde? Ceza iptal edildi mi? Polisler koun ile ilgili hangi açıklamayı yaptılar?Durum ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Gidecek Yerim Yok Dediği Halde Ceza Kesilmişti. Emniyet Özür Diledi O İse Polis Haklı Dedi

Evsiz olduğu halde polisten sokağa çıkma cezası alan adam hakkında detaylar; 

Ali Çiiftçi’ye sokağa çıkma yasağında ceza uygulanmıştı. Çiftçi gidecek yerim yok o yüzden dışarıda kalıyorum dediği halde bu sözleri dikkate alınmamıştı. Emniyet kendisinden özür diledi ve Kimsesizler Oteli’ne yerleştirildi.

Olay Antalya’da gerçeleşmişti. Durdurulup kimliği sorulan Çiftçi’ye yasak olduğu için ceza uygulanmıştı. Uygulanan cezanın 3 bin 150 lira olduğu ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü twitter hesabından açıklama yaparak kendisinden özür diledi. İnternet üzerinden yapılan açıklamada polisin görevini yaptığı, ancak içerik dikkate alınarak karar verilmesi gerektiğini kabul ettiğini söyledi. Kendisi ile helalleşildiğini söyleyen müdürlük polis arkadaşın da üzgün olduğunu ve özür dilediğini belitti.

Çiftçi Antalya’dan otobüsle Ankara’ya gönderildi. Kendisini polis ekipleri vakıf sorumluları karşıladı. Kendi adına yurtta bir oda verilen Ali Çiftçi kış boyu orada kalabilecek.İş-kur sistemi ile iş aramaya başladığını söyleyen vatandaş, her işi yapacağını açıkladı.

Polisleri Haklı Buldu

Ali Çiftçi daha önce Antalya’da çalıştığını ve tekrar iş bulabileceğini düşündüğü için oraya gittiğini ancak iş bulamadığını söyledi. İş bulamayınca sokakta kaldığını belirlen Çiftçi polisten beni sokakta görünced ceza kesmekte haklılar dedi.İnşaat ve demir işiyle uğraştını ancak diğer tüm işleri de yapabileceğini belirtti. Konuşmasını Allah devletimizden razı olsun, burada bir otele yerleştirildim. Planım iş bulup yeni bir düzen kurmak sözlerini söyleyerek bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER