Gelibolu'da İntihar Girişimi! Sabıkalı Olduğu İçin İş Bulamayan Genç İntihar Etti

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde 28 yaşındaki bir genç sabıkalı olduğu için iş bulamadığını ve artık hayallerinin kalmadığını ifade etti. Gelibolu Piri Reis Müzesi önünde kalbine silah dayayan genç intihar girişiminde bulundu.

Gelibolu'da İntihar Girişimi! Sabıkalı Olduğu İçin İş Bulamayan Genç İntihar Etti

Çanakkale/Gelibolu haberleri. Bugün sabah saatlerinde tarihi Gelibolu Piri Reis Müzesi önünde hareketli saatler yaşandı. 28 yaşındaki Abdullah K. bir süre banklarda oturduktan sonra cebinden çıkarttığı silahı kalbinin üzerine koydu. Olayı gören görgü tanıkları genci sakinleştirmeye çalışırken ihbar üzerine polis ekipleri hemen olay yerine intikal etti. Emniyet çemberi oluşturulup genç sakinleştirilmeye çalışıldı. İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Kaymakamı'nın ikna çabaları yetersiz kaldı.

Kalbine silahı dayıyan genç tetiği çekti. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne ağır yaralı olarak kaldırılan gencin sağlık durumu kritik.

abdullah-kiris-gelibolu-canakkale-intihar-olayi.jpg

İNTİHAR NOTU BIRAKTI

28 yaşındaki Abdullah K. sabıkası olduğu için iş bulamadığını, artık hiç bir hayali kalmadığını belirterek: "Hayattan hiçbir beklentim kalmadı, hiçbir işimde yolunda gitmiyor zaten. Gece olunca yastığa kafamı koyduğumda kuracak bir hayalimde kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerin gerçekleşmediği gibi bundan sonrası için de ümidim yok. Bir işim bile yok, sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldım. Oysa ki suçun ne diye bile sormadılar. Birçok şeyden yoruldum. Annem güzel annem fedakar annem. Yemedin içmedin giymedin giydirdin. Hep bizim için mücadele ettin. Yıllardır sana layık evlat olamadım. En çok beni sen affet. Bu seni son üzüşüm özür dilerim. Fatih koçum anneme sahip çık. Sakın üzme kendini de. Senden tek istediğim anneme bir of bile demeden sahip çık. Belki sana da abilik edememişimdir hakkını helal et. Deniz abiciğim güzel kardeşim sende affet beni. Abin seni çok seviyor. Seni o kadar özledim ki Allah biliyor. Babam senelerdir görüşemiyoruz. Dargındık babamsın atamsın sende hakkını helal et. Sakın annemi üzecek tek kelime etme hakkımı helal etmem sana. Ablam gül aramız pek iyi değil biliyorum sende hakkını helal et ardamı yektamı benim için öp. Hakkınızı helal edin. Silahı nereden bulmuş polis abiler sorarsa ismini bilmediğim bir abiden para karşılığında aldım. Zaten buda çok önemli değil silah olmazsa ip var. Daha çok yazmak isterdim ama uzatmaya gerek yok. Hepiniz hakkınızı helal edin. Vasiyetim beni Gelibolu Alaaddin kalfa mezarlığına gömün. İşiniz olmazsa arada ziyaretime gelin canım sıkılır." şeklinde intihar notu bıraktı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Yapılan incelemeler sonrasında Abdullah K.'nın sosyal medya üzerinden son paylaşımı dikkat çekti. 28 yaşındaki genç: "Piri Reis Müzesi önündeyim. Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise, son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin' paylaşımını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER