Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı'na saldırdılar!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a 5 kişi tarafından saldırı düzenlendi. Silah ve sopaların kullanıldığı saldırı sonucu Özdağ'ın yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı'na saldırdılar!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a 5 kişi tarafından düzenlenen saldırı tepkilere neden oldu. Cuma namazına gitmek için konutundan ayrılan Özdağ'a 5 kişi tarafından saldırıldı. Özdağ'a silah doğrultulduğu ortaya çıktı. Sopalarla darp edilen Özdağ'ın bir parmağının ve sol elinin kırıldığı öğrenildi. 

Saldırıya ilişkin Sözcü'ye açıklamada bulunan Özdağ, Cuma namazına gitmek üzere evinden çıkarken sol tarafına baktığını ve bir erkek gördüğünü söyledi. Söz konusu kişinin telefonla konuştuğunu fark eden Özdağ, arabaya doğru yürüdüğünü ve şoförünün arabada olduğunu ifade etti. Özdağ, o esnada kar yağdığını belirterek, düşmesi için iki kişinin bacaklarına sopayla vurduğunu ancak düşmediğini kaydetti. Bir kişinin sopayla kafasına vurduğunu aktaran Özdağ, boğuşma yaşandığını söyledi. Özdağ, sopalarla yapılan saldırıya yumruklarla karşılık verdiğini belirterek, kendisine saldıranların 5 kişi olduğunu ifade etti. İki kişinin sopalarla vurduğunu, bir kişinin de silah doğrulttuğunu aktaran Özdağ, kendisinin silahlı olmadığını, silahının arabasında bulunduğunu kaydetti. Özdağ, daha sonra bir kişinin daha silah çektiğini belirterek, diğer kişinin de kenarda sopayla durduğunu söyledi. Kafasından kanlar aktığını aktaran Özdağ, yumruklaşma esnasında sol elinin kırıldığını ve gözlerinin görmediğini ifade etti. 

Özdağ, araçtan inmesini engellemek için şoförüne de silah doğrultulduğunu belirterek, bunun organize bir eylem olduğuna dikkat çekti. Şoförünün silahla çıkması üzerine kaçtıklarını ifade eden Özdağ, şoförünün iki el ateş ettiğini söyledi. Özdağ, saldırganların peşinden koşacağını ancak çok kan kaybettiğini ve hastaneye gittiklerini belirtti. Kendisine saldıran kişilerin suratlarında bir şey olmadığını ve aralarında hiçbir şey konuşmadıklarını ifade eden Özdağ, sadece bir saldırganın diğer saldırgana "silah çekmesini" söylediğini duyduğunu aktardı. 

Davutoğlu'ndan sert tepki

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Özdağ'a yönelik planlı bir saldırının gerçekleştirildiğini belirterek, olayın ayrıntılarının incelendiğini söyledi. Davutoğlu, evinden çıkıp arabasına yürüyen bir siyasinin silahlı kişiler tarafından saldırıya uğramasını "terör faaliyeti" olarak nitelendirdi. Ankara'nın caddelerine terörün indiğini kaydeden Davutoğlu, Özdağ'ın FETÖ meselesinde ciddi bir mücadele verdiğini ve kendisine yönelik saldırının "siyasi terör" olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Davutoğlu, bu konuda gerekenin yapılması gerektiğini ifade etti. Türkiye'de tüm gelişmelerden Cumhurbaşkanlığı makamının sorumlu olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, saldırı konusunda Erdoğan'dan açık ve kesin bir açıklama beklendiğini ifade etti. 

Davutoğlu, asla üstü kapatılamayacak bir siyasi terör yaşandığını belirtirken, İçişleri Bakanı Soylu'ya ve emniyete de seslendi. Özdağ'ın hastanede tedavi gördüğünü ve ciddi derecede kan kaybettiğini aktaran Davutoğlu, kamera kayıtları ile istihbaratların nerede olduğunu sordu. Davutoğlu, bu konuda herhangi bir mazereti kabul etmediklerini kaydederek, siyasilere yönelik saldırılara müsaade edilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı makamı ile kabine üyelerinin bundan sorumlu olacağını söyledi. Gelecek Partisi'nin asla geri adım atmayacağını kaydeden Davutoğlu, sonuna kadar Türkiye'de hukuk devleti için mücadele edileceğini belirtti. Davutoğlu, Türkiye için her türlü mücadeleyi verdiklerine dikkat çekerek, Gelecek Parti kadrosunun asla yolundan dönmeyeceğini ifade etti. Siyasi terör eylemlerine ve insan haklarına yönelik tehditlere karşı dik bir duruş sergileneceğini aktaran Davutoğlu, Türk milletinin huzuru ve geleceği için fedakârlık göstermeye hazır olunduğunu söyledi.

 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER