Gaziantep Sanko Hastanesi Kimin? Fatma Şahin Sanko Hastanesi ile İlişkisi Ne?

Gaziantep Sanko Hastanesi'nde yaşanan patlama sonrası 10 kişi hayatını kaybetti. Sanko Hastanesi ile ilgili çıkan bilgiler sosyal medyada gündem oldu! Sanko Holding kimin? Fatma Şahin ve eşi İzzet Şahin'in Sanko Hastanesi ile bağı ne? Sanko Hastanesi'nde yaşanan oksijen tüpü patlamasının ihmalleri neler? Kim suçlu?

Gaziantep Sanko Hastanesi Kimin? Fatma Şahin Sanko Hastanesi ile İlişkisi Ne?

Gaziantep'te Sanko Hastanesi'nde 10 kişinin hayatını kaybettiği oksijen cihazlarının neden olduğu patlama ile ilgili tartışmalar çıktı. Sanko Hastanesi'nde yaşanan patlama sonrası hastanenin AKP ile bağlantılı olduğu iddia edildi. Sanko Hastanesi'nin patronlarının korunduğu iddia edildi. Sanko Hastanesi'nin sahipleri kimler? Sanko Hastanesi'nde yaşanan patlama nasıl oldu? 

Twitter'dan Metin Cihan Gaziantep Sanko Hastanesi'nde yaşanan ve 10 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili olarak iddialarda bulundu. Sanko Hastanesi'nin sahplerinin siyasiler tarafından korunduğu ayrıca Sanko Hastanesi'nin yaınladığı açıklamada ölen vatandaşlarımıza yer vermek yerine Büyükşehir belediyesi'ne teşekkür etmesi tepki aldı. Fatma Şahin'in Sanko Holding'de müdürlük yaptığı ortaya çıktı. Eşi İzzet Şahin'in ise halen Sanko şirketinde Yönetim Kurulu üyesi olduğu öğrenidi.. 

Twitter'dan Metin Cihan'ın Sanko Hastanesi ve Fatma Şahin ilişkisine dair yazdığı tweetler şu şekilde;

"Bugün gaziantep'te ne oldu? resmi açıklamayla başlayalım. özel sanko hastanesi covid yoğun bakımında yatan 9 insanımızı kaybettik. virüsten değil. onlara hayat vermesi için bağlanan oksijen cihazının patlaması sonucu.. anteplinin bildiği bizim bilmediğimiz kısımlarla devam edelim

İlk açıklamayı sanko hastanesi yaptı. açıklamada büyükşehir belediyesine övgü vardı ama hayatını kaybedenler, yakınları, yaralılar ve hastalar için tek bir söz yoktu. başsağlı bile dilememişlerdi. onlardan sadece envanter gibi bahsediliyordu.

Sonra art arda siyasilerin açıklamaları geldi. çoğu özel hastanenin adını gizliyordu. onlar hiçbir şeyden sorumlu olamazmış gibi davranılıyordu.

Mesela Ak parti Gaziantep milletvekili bugüne kadar "kardeşim" diye hitap ettiği ve yıllardır her görüşmesini gururla paylaştığı sanko holding patronunu birden bire unutmuştu. olay yerinin adını veremiyordu.

Eski milletvekili şimdi belediye başkanı olan fatma şahin de sanko'nun marka değerini düşünen paylaşımlar yaptı. zira kendisi siyasete atılmadan önce sanko'da müdürlük yapmıştı. eşi izzet şahin ise halen sanko şirketinde yönetim kurulu üyesydi.

Patlamanın gerçekleştiği sanko hastanesi bakanlık tarafından covid test yetkilisi olarak tanımlanmıştı. vatandaşlar mecburen oraya gidiyordu ve 950 tl test ücret talep ediliyordu. o kadar rahatlar.

Kim bu sanko holding? gaziantep'in sahibi gibi.. çok büyük bir sermaye gücü ve siyasi desteği var. kamu çimento fabrikası ve seyhan'da hes baraj izni onlara verilmiş. sanayi odası onların. liseleri, üniversiteleri, camileri, avm'leri var. şehrin futbol kulübü de onların elinde.

Sanko'yu daha evvel tanımazdım. paylaştığım bu bilgileri bugün öğrendim. şüpheniz varsa kaynak sorabilirsiniz.. bugünkü patlamanın adil ve şeffaf bir soruşturması yürütülebilir mi? gerçek suçlular hesap verebilir mi? maalesef yine üstü kapatılacak gibi görünüyor."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER